Žymos: "vietos"

Neįprastos vietos laikyti televizorių namuose

Kokius daiktus surastume kiekvienuose namuose? Tarp jų būtų stalas, kėdė, lova ir… daugeliu atvejų televizorius. Labai dažnai į šį „baldą“ pažiūrime paprastai ir tiesiog pastatome svetainėje ant stalelio. Tačiau tereikia kiek fantazijos, ir televizorius taps puikia interjero detale.

O pirmai pradžiai idėjų galima pasisemti iš interjero dizainerių. Štai keli kūrybiški būdai:

Dvejų televizorių balansas

Dvejų televizorių balansas

Dizaineris Marshall Watson pateikė paprastą būdą, kaip poilsio kambaryje sutalpinti du televizorius. Tereikia juos išdėlioti abejose židinio pusėse.

Skaityti toliau →

Mobiliosios vietos teatre

Mobiliosios technologijos veržiasi į daugelį gyvenimiškų sričių ir pomėgių, tačiau teatre jos nepageidaujamos. Čia jūsų maloniai paprašys išsijungti telefoną ar kitą mobilųjį įrenginį, kad ir ką atsinešėte su savimi. Vis tik, Bostono teatras nusprendė atsisakyti senosios tradicijos ir įkūrė specialias vietas „tweet seats“, kuriose žiūrovai galės laisvai naudotis mobiliuoju telefonu.

Kritikai nuogąstauja, jog tokie žiūrovai trukdys dėmesį kitiems. Tačiau idėjai entuziastingai pritaria naujoji vartotojų karta, kuri užaugo naudodama socialinius tinklus tam, kad greitai dalintųsi žiniomis ir įspūdžiais.

Skaityti toliau →

1

Unikalios pasaulio vietos

Žemė slepia daug nuostabių kampelių, deja, ne visi gali nuvykti į juos. Laimei, technologijų pagalba galima bent jau susipažinti su jomis. Kviečiame virtualiai pakeliauti po unikalius natūralios gamtos kraštovaizdžius.

Pamukalė, Turkija

Pamukalė, Turkija

Pamukalės („Medvilninės pilies”) terasos susiformavo prieš kelis tūkstančius metų – žemės drebėjimo metu išsiveržė karštosios versmės, kurių vandenyje gausu kalcio bikarbonato. Vandeniui garuojant susiformavo kalkių nuosėdos ir travertino sluoksniai. Taip bėgant laikui gamta sukūrė natūralias terasas, kaip stalaktitų olose.

Skaityti toliau →

1

Lankomiausios Europos vietos: verta aplankyti ar praleisti

Europa turtinga lankytinomis vietomis, kurių pristatinėti nereikia net ir atokiausių pasaulio regionų gyventojams. Eifelio bokštas, Romos Koliziejus – tai tik keletas pasididžiavimo vertų Senojo žemyno eksponatų. Viliodami turtinga istorija ir architektūra, jie, deja, neretai atbaido milžiniškomis lankymo kainomis ir turistų grūstimi.

Žurnalas „Lonely Planet” atliko 13 tūkst. respondentų apklausą, kurios tikslas – sužinoti ar verta aplankyti įžymiausias Europos vietas, ar geriau apsiriboti gražiu šios vietos atviruku.

Geriausiai apklausos dalyvių įvertina vieta – Atėnų Partenonas. Už aplankymą šioje V a. prieš Kristų pastatytojo šventykloje pasisako 93 proc. prieš – vos 7 proc. apklaustųjų. Nieko keisto – Partenonas ne veltui vadinamas vienu didingiausių Graikijos pastatų ir pasaulio kultūros paveldo objektų.

Atėnų Partenonas

Skaityti toliau →

Geriausios vietos stebėti šiaurės pašvaistę

Aurora Borealis arba tiesiog Šiaurės pašvaistė – vienas didingiausių ir gražiausių gamtos reiškinių. Šiaurės (poliarinė) pašvaistė susidaro Saulės vėjo atneštoms dalelėms susidūrus su Žemės atmosfera, kuomet dangų nušviečia žydros, geltonos, žalios ar violetinės spalvos spinduliai, sukurdami įvairiausias figūras.

Šiaurės

Šiaurės pašvaistę lemia „saulės ciklas“ – kas vienuolika metų pasireiškiantis saulės suaktyvėjimas, kuomet poliariniame danguje galima išvysti itin daug spalvingų gamtos reiškinių. Artimiausias „saulės ciklo“ apogėjus laukiamas 2011-2012 metais, todėl dar galime suspėti išsirinkti geriausias šiaurės pašvaistės stebėjimo vietas:

Yellowknife – šis Kanados miestelis galėtų vadintis šiaurės pašvaistės sostine. Nors jame nerasite kitų pramogų, išskyrus užšalusį ežerą, šaltį ir tamsą, čia galima stebėti gražiausius žemėje Aurora Borealis šou.

Skaityti toliau →