Žymos: "menas"

Projektas „Whatnot“: praktiško meno proveržis Niujorke

Kylančių Čikagos meno instituto (School of the Art Institute of Chicago, SAIC) dizainerių darbai pristatyti Niujorke, NoHo rajone vyksiančioje tarptautinėje šiuolaikinių baldų parodoje (ICFF). Bendras jų projektas „Whatnot“ buvo specialiai užsakytas eksponuoti Niujorke, pamačius jį neseniai vykusioje dizaino parodoje Milane.

Nagų failus

Skaityti toliau →

Arcitektūrinė žmogaus iliustracija

Menininkas Sean Edward Whelan piešia unikalias iliustracijas – pieštuko pagalba jis kuria žmonių figūras iš namų, pastatų ar kitų statinių.

Gimęs Australijoje, Sean šiuo metu gyvena ir dirba Japonijoje. Dienomis jis dirba anglų kalbos mokytoju, o naktimis kuria keistas ir kartu labai įdomias iliustracijas. Žmonių figūras iliustracijose jis dėlioja iš tradicinio dizaino Japoniškų pastatų, tiltų ar žibintų – aplinkos, kuria menininkas itin žavisi.

Pirmoji Sean darbų paroda buvo surengta praėjusiais metais Melburno (Australija) galerijoje „No Vacancy Gallery”.

Sean Edward Whelan piešia unikalias iliustracijas

Skaityti toliau →

Žavingiausias amatininkų menas

Amatininkų menas yra tam tikrų daiktų, dizaino ar architektūros elementų kūrimas, kuris dažnai turi praktinę paskirtį ir tuo pačiu vertinamas dėl estetinės vertės. Tokiam menui atstovauja puikiai žinoma keramika. Tačiau šį kartą siūlome susipažinti su gražiausiais ir ne visuomet gerai žinomais amatininkų menais.

Azulejo menas

Azulejo menas

Azulejo menas labai paplitęs Portugalijoje, taip pat Ispanijoje. Tai tapybos, glazūros ir keramikos derinys, kurį galima sutikti bažnyčių, rūmų, netgi traukinių stočių interjere bei išorinėje šių pastatų apdailoje. Įdomu tai, jog šis azulejo buvo naudojamas ne tik kaip architektūros ornamentas, bet ir kontroliuoti temperatūrai namuose.

Skaityti toliau →

Atkurta realybė

Kas priverčia mus Rembranto nutapytą senstelėjusį vyrą vertinti kaip aukščiausią meno formą? Kodėl mus taip žavi priešistoriniai piešiniai, tokie, kaip Prancūzijos Lascaux urvuose?

Atsakymas gana akivaizdus – realistiškumas. Šie piešiniai bei tapyba perteikia mums itin meniškus ir realistiškus vaizdus – visa tai traukia mūsų dėmesį ir priverčia jausti susižavėjimą.

Technologijos

Mūsų natūralus pasaulis yra trijų demencijų, todėl nenuostabu, jog norime perteikti jį kiek įmanoma tiksliau – nuo labiausiai sofistikuotų Escherio optinių iliuzijų ir nuostabiai tikslių Da Vinčio skulptūrų iki šiuolaikinių knygų su išlankstomais paveikslėliais ar Kalėdinių atviručių. Netgi darbe norime matyti detalesnius ir realistiškus vaizdus. Sakykime prezentacijos, kuriose naudojame įmantrias grafines figūras tam, kad suteiktume patrauklumo.

Skaityti toliau →

Įžymybės dėlionėse

Menininkas Dougas Powellas sukūrė unikalių paveikslų kolekciją, pavadinęs ją „Duzzle Art“, kuris pasižymi tuo, jog paveikslai dėliojami iš tūkstančio dėlionės (vadinamos puzzle) gabaliukų.

Lady Gaga

Garsius žmones ar objektus vaizduojantys paveikslai sukurti nenaudojant dažų. Prie jų kūrybos vos kartą ar du yra prisilietusios žirklės, siekiant padailinti kai kuriuos dėlionės gabalėlius. Dėl šios priežasties visus kūrinius galima apibūdinti tik vienu žodžiu: stulbinama.

laisvės statula

Powellas pradėjo praktikuotis nuo 2007 m. – per tą laiką pagamino daugiau nei 1 mln. dėlionės dalių. Galite patys įsitikinti paveikslų meistriškumu.

Afganistano mergina

Sophia Loren

George Burns

Portretai iš butelių kamščių

Scotto Gunderseno veikla – išties neįprasta ir verta dėmesio. Čikagoje gyvenantis dizaineris ir menininkas kuria įspūdingus portretus naudodamas medinius butelių kamščius.

Paveikslas „Grace“

Kurdamas menininkas pirmiausiai pasiruošia didžiulio portreto eskizą, o paskui jį kruopščiai apdėlioja tūkstančiais medinių butelių kamščių. Verta paminėti, kad kiekvienam kamščiui iš anksto parenkama tiksli vieta – tik taip portretai tampa realistiški.

Skaityti toliau →

Meno gerbėjų rojus

Niekur kitur pasaulyje nepamatysite ir negalėsite įsigyti tiek daug įvairių istorinių epochų ir šalių meno kūrinių, kaip kovo mėnesį Vokietijoje, Mastrichte vykstančioje „Tefaf” mugėje. Joje šiais metais pristatoma daugiau nei 30 tūkst. kūrinių iš 17 pasaulio šalių.

Menas

„Tefaf” mugė – puiki vieta pasiklysti. Niekada nežinai, ką pamatysi už artimiausio kampo – antikinę skulptūrą, Viduramžių rankraštį, ar Rembrandto portretą. Čia eksponuojami tiek modernaus meno, tiek prieš 7 tūkst. metų sukurti meno kūriniai – paveikslai, skulptūros, papuošalai, indai ar baldai.

Skaityti toliau →

Šiuolaikinio meno mugė „Frieze Art Fair“

Spalio 14 – 17 dienomis Londone vyks kasmetinė tarptautinė šiuolaikinio meno mugė, kurią jau septintus metus organizuoja įtakingo meno žurnalo „Frieze“ leidėjai Amanda Sharp ir Matthew Slotover.

Šiuolaikinio meno mugė „Frieze Art Fair“

Mugė kiekvienais metais sukviečia progresyviausius pasaulio menininkus ir galerijas, kurių šiemet bus rekordiškai daug – „Frieze Art Fair“ paviljonuose prisistatys net 168 galerijos ir virš tūkstančio menininkų.

Skaityti toliau →

Stebinančios skulptūros

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog šios skulptūros juda, tarsi kiekviena skulptūros dalelė krenta iš dangaus. Visi šie meno kūriniai pagaminti iš natūralių medžiagų – plunksnų, vaisių, gėlių, pritvirtintų siūlų gijomis. Visų šių įstabių meno kūrinių autorė – skulptorė Claire Morgan iš Belfasto.

Skulptūros

Claire išgarsėjo kaip vizualinio meno atstovė – jos personalinės parodos buvo demonstruojamos Didžiojoje Britanijoje, taip pat tarptautinėse parodose Europoje. Jos darbai atskleidžia autorės susidomėjimą organiškais, gamtoje vykstančiais procesais, jų sąveikomis su natūraliomis medžiagomis.

Skaityti toliau →

Ar graffiti puošia miestą?

Kiekviename mieste mes galime pamatyti pripaišytas sienas. Tvoros, suoliukai, galinės namo sienos, net autobusai ar metro yra neapsaugoti nuo šių „meno“ kūrinių. Tačiau ar tikrai graffiti yra tik vandalizmas, ar negalima to daryti gražiai ir stilingai?

Graffiti

Žinoma, galima teigti, kad graffiti paišymas yra tik vandalizmas, neturintis jokios meninės vertės, tačiau yra labai daug žmonių, kategoriškai su tuo nesutinkančių, ir tai ne tik patys graffiti paišytojai. Nemažai pasaulio miestų savivaldybių paprašo papuošti gražiais graffiti piešiniais nenaudojamų pastatų sienas, leidžia tai daryti jaunimo ir laisvalaikio centrams. Vaikų piešiniai sukelia šiltus jausmus, meniniai paveikslai paverčia nejaukius užkaborius ramesniais.

Skaityti toliau →