Žymos: "LED"

Dabar ir prieš 10 metų: televizorių (r)evoliucija

Žvelgiant atgal į 2007-uosius, daugelis lengvai nustebtų išvydę, kaip sparčiai evoliucionavo bene kiekvieno namuose stovėjęs plazminis televizorius. Nuosekliai sekti pokyčius nelengva – kiekvieną rinkoje pasirodžiusią naujieną ar inovaciją geba atpažinti tik tikri šios technologijos entuziastai, tačiau eiliniai televizorių turėtojai išvydę galybę funkcijų ir parinkčių, kiek sutrinka. Pastariesiems svarbu vienintelis dalykas – stebėti kokybišką vaizdą televizoriaus ekrane bei turėti galimybę naudotis kai kuriomis papildomomis funkcijomis.

Skaityti toliau →

1

LG sukūrė modernų retro stiliaus televizorių

Retro stilius madingas ir technologijose. LG atgaivino 70-ųjų – 80-ųjų stiliaus CRT televizorių. Tiesa, naujokas (32LN630R) senolį primena tik dizainu – masyviais reguliavimo ratukais, mediniu rėmu, senamadiška retro išvaizda.

LG Retro TV

Skaityti toliau →

LED‘inis snieglentininkas

Norėdamas sukurti šį filmą, mados fotografas ir filmų kūrėjas Jacob Sutton iškeitė studiją į Tignes kalnų kurortą Alpėse, pietvakarinėje Prancūzijos dalyje. Filmas buvo kuriamas tris naktis, siekiant -25 laipsnių šalčiui.

Filmo personažu autorius pasirinko snieglenčių sportininką William Hughes. Skaityti toliau →

LG pristato ekonomiškus LED ir skystųjų kristalų ekranus verslui

Amsterdame vykusioje vaizdo ir garso sistemų parodoje „Integrated System Europe“ (ISE) „LG Electronics“ (LG) pristatė ekonomiškų ekranų seriją. Verslui skirti LED ir skystųjų kristalų ekranai sunaudoja iki 30 proc. mažiau elektros energijos nei tradiciniai ekranai.

LG ekranai ženklinami pagal TCO ženklinimo sistemą, kuri reiškia, kad gaminys padeda sumažinti eksploatacijos kaštus. Technologija „LG Smart Energy Saving“ iki 30 proc. sumažina elektros sunaudojimą. Skaityti toliau →

LG pristato didžiausią pasaulyje OLED televizorių

„LG Electronics“ (LG) kitą savaitę prasidėsiančioje parodoje „CES 2012“ pristatys didžiausią iki šiol sukurtą, 55 colių įstrižainės OLED televizorių. Televizorių ateitimi vadinamos OLED (organinių šviesos diodų) technologijos atstovas vaizdo kokybe pralenks skystųjų kristalų ir LED ekranus, taip pat bus prieinamas eiliniams vartotojams.

OLED televizorius

Naujasis LG gaminys iš kitų OLED televizorių išsiskirs „4-Color pixels“ ir „Color Refiner“ technologijomis. „4-Color Pixels“ naudoja keturių spalvų – raudonos, žalios, mėlynos ir baltos – derinį, todėl natūralias spalvas ekrane atkuria daug tiksliau, nei įprasti OLED televizoriai. Šiuose naudojamas standartinis RGB (raudonos, žalios ir mėlynos spalvų) derinys. „Color Refiner“ užtikrina spalvų nuoseklumą ekrane –atspalviai ir tonai nesikeičia žiūrint televizorių bet kuriuo kampu.

Skaityti toliau →

LED prieš… LED

Perkant televizorių, neretai apninka abejonė, ar pasirinkome teisingai. Juk tai pakankamai didelė investicija.

Jau anksčiau pristatėme skystųjų kristalų (LCD) televizorių ekranus ir jų skirtumus. Šiandien norime pakalbėti apie LED.

Įdomus faktas tas, jog daugelis rinkoje pristatomų LED televizorių iš tiesų yra tie patys skystųjų kristalų televizoriai, tik turintys LED apšvietimą. Skystųjų kristalų plokštė negali spinduliuoti šviesos pati, todėl jai reikia šviesos šaltinio. Ankstesni skystųjų kristalų televizoriai turėjo CCFL apšvietimą. Reikia pridurti, jog jis nebuvo blogas, tačiau ne toks šviesus ir „surydavo” daugiau elektros energijos, lyginant su LED apšvietimu.

Taigi, pažvelkime, kuo vienas nuo kito skiriasi vadinamieji LED televizoriai.

1. Edge-lit LED televizorius.

Edge-lit LED televizorius

Tai skystųjų kristalų televizorius su LED apšvietimu. LED yra ryškesnis nei fluorescencinis CCFL apšvietimas, todėl norėdami išnaudoti jo privalumus, gamintojai išdėliojo diodus ekrano šonuose. Toks išdėstymas leidžia gerokai susiaurinti televizoriaus korpusą, taip pat naudoja mažiau energijos. Tačiau jis turi trūkumų. LED diodai išdėlioti ekrano kraštuose, todėl šviesa pilnai nepasiskirsto visame plote – net ir tuomet, jei televizorius juodai baltas.

Skaityti toliau →

Siauras rėmelis – tik gražu ar ir naudinga?

Daugeliui mūsų tikrai nereikia eiti į muziejų tik tam, kad išvystume senojo dizaino televizorius – tikrai esame juos matę pas senelius, o modernesnes jų versijas – tėvų ir net savo namuose.

Tuo metu, kai pirmieji televizoriai atkeliavo į viso pasaulio žmonių svetaines, jie pakerėjo visus. Svarbu buvo viduje judantys paveikslėliai, o išorinis dizainas neturėjo didelės reikmės.

Seno dizaino televizorius

Laikui bėgant vaizdo technologijos tobulėjo ir tuomet, kai vaizdo kokybė tapo savaime suprantama būtinybe, gamintojai atsigręžė į televizoriaus išvaizdą. Tokios savybės, kaip švarus vaizdas, išmaniosios funkcijos, 3D galimybė ir toliau išliko ir liks prioritetinės, tačiau dizainas, rėmelio plonumas tampa ne mažiau svarbus.

Skaityti toliau →