Žymos: "internetas"
1

LG tyrimas: žiūrėdami televizorių lietuviai valgo ir naršo internete

Didžioji dauguma lietuvių bežiūrėdami televizorių mėgsta tuo pačiu metu valgyti (62 proc.) ir naršyti internete (48 proc.). Tokius duomenis atskleidė „LG Electronics“ (LG) ir „Mindshare“ tyrimas Baltijos šalyse. Trečia populiariausia veikla žiūrint televizorių yra namų tvarkymas, taip darantys teigia 40 proc. lietuvių. Mažiausiai dalis jų, 13 proc., nurodė tuo pačiu metu žiūrintys televizorių ir  besimokantys pamokoms ar paskaitoms.

Smart TV

Skaityti toliau →

Ateities technologijų Olimpiada

Visiems su nekantrumu belaukiant 2012-ųjų Olimpinių žaidynių, Londonas dėlioja paskutinius pasiruošimui šventei taškus. Didžiosios Britanijos sostinė su pasididžiavimu ruošiasi svetingai pasitikti visus dalyvius, svečius ir vietos gyventojus, siūlydama daug malonių sporto ir laisvalaikio naujovių.

Sportininkas

Vankuverio žiemos Olimpiada pelnė socialinių žaidynių vardą dėl aktyviai naudotos socialinės žiniasklaidos priemonių. Tuo tarpu, XXX–osios vasaros žaidynės pretenduoja tapti ateities technologijų Olimpiada. Šiam titului yra realus pagrindas, nes Londono  tikslas – surengti mobiliausias ir interaktyviausias žaidynes per visą jų istoriją: dalyviams siūloma pasinaudoti mobiliosios bankininkystės paslaugomis, prisijungti prie didžiausios Europoje nemokamo belaidžio interneto zonos, stebėti renginį per 3D televizorius ar išbandyti telefonus su NFC (artimo lauko komunikacijos) sistema.

Skaityti toliau →

Receptų paieška internete

Visiems žinoma kaip du kart du – jei ko nors nežinai, ieškok „Google”. Neseniai „Google” Didžiojoje Britanijoje pristatė naują receptų paieškos sistemą, patvirtindama, kad vis daugiau ir daugiau žmonių pasitelkia internetą į pagalbą prieš apsisprendžiant, ką gaminti namuose.

Receptai internete

Internetas – tikras patarimų lobynas. Todėl kulinaras Oliver Thring pataria kaip nepasiklysti – kur galima pasižvalgyti geriausių idėjų ir kur, jūsų labui, geriau neužklysti.

Skaityti toliau →

1

Kompiuterių ir interneto terminų ištakos

Šis įrašas – apie galbūt ne visiems žinomas, tačiau istoriškai įdomias kompiuterių ir interneto terminų ištakas. Ne visi čia aprašyti terminai yra kalbiniu požiūriu „teisingi”, tačiau tikri, naudojami ir nukeliantys mus atgal į tuos laikus, kai buvo kuriami pirmieji kompiuteriai ir jų tinklai – t.y. į kompiuterių eros pradžių pradžią.

Slapukai. Angliškai slapukai vadinami „cookies”, o tiesioginis žodžio vertimas reiškia sausainėlius. Slapukai yra naudojami vartotojo informacijai apsaugoti ją perduodant tarp tinklalapio ir naršyklės. Jie padeda identifikuoti vartotoją, suteikia lengvesnį prisijungimą prie slaptažodžiu apsaugotų interneto puslapių bei išsaugo įvarius vartotojo prisijungimo duomenis. Ko gero, slapukai sausainukais buvo pavadinti įžvelgus sąsają su Kinijoje populiariais laimės sausainiais – tradiciniu kinų desertu, kurioj viduje slypi lapelis su palinkėjimu. Kaip ir laimės sausainiai, taip ir slapukai savo viduje saugo svarbią informaciją.

Slapukai („cookies“)

„Hotmail” ir „Google” – tai dvi gerai žinomos kompiuterinės kompanijos. Atsimenate „Hotmail”? Tai yra viena iš pirmųjų, visam pasauliui prieinamų elektroninio pašto programų, kurios pavadinimą sugalvojo jos įkūrėjas Sabeeras Bhatia. Tokį pavadinimą jis pasirinko dėl žodyje esančių raidžių HTML, reiškiančių kompiuterinę kalbą, naudojamą turinio pateikimui internete. Tuo tarpu pavadinimas „Google” kilo iš noro pademonstruoti, jog paieškos sistema gali indeksuoti itin daug informacijos. „Google” „gimė” su klaidomis parašius žodį „googol”, reiškiantį šimtuoju laipsniu pakeltą skaitmenį dešimt.

Skaityti toliau →

1

Barakas Obama rūpinasi interneto saugumu

JAV prezidentas Barakas Obama pateikė ambicingą pasiūlymą, kuriuo raginama privatų sektorių sukurti patikimą asmenybės identifikavimo sistemą, kuri padidintų vartotojų saugumą virtualioje erdvėje.

Obama

Privatumo teisių skaitmeninėje erdvėje gyvėjai tokį pasiūlymą vertina atsargiai, nors pripažįstama, kad tai pirmasis rimtas žingsnis stengiantis užtikrinti saugumą ir privatumą internete. Tai ypač svarbu, nes amerikiečiai vis dažniau „apsigyvena” virtualioje interneto erdvėje. Čia jie perka, moka mokesčius, susiranda antrąsias gyvenimo puses.

Skaityti toliau →

Ar internetas tapo naujuoju Dievu?

Interneto portalo „Gizmodo.com” autorius Dave Pell pasakoja, jog jaunystėje lankėsi Lenkijoje, tėvo gimtojoje šalyje. Jo tėvas žydas į lankytinų vietų sąrašą įtraukė ir kelionę į koncentracijos stovyklą. Išlikęs liūdnos istorijos eksponatas Dave’ui paliko slogią nuotaiką, tačiau labiausiai jį šokiravo ant kalvos, vos keliolika metrų nuo stovyklos tvoros, įsikūręs gyvenamųjų namų rajonas. Šimtai langų, kiekvieną dieną stebinčių kančių ir skausmo istorijos paminklą.

Egiptas protestuoja

Tuo metu Dave’ui kilo mintis: „ar įvykiai Antrojo pasaulinio karo metu koncentracijos stovykloje būtų buvę kitokie, jei juos būtų stebėję tūkstančiai pašalinių žmonių?”.

Skaityti toliau →

Pašto balandis greitesnis už internetą

Didžiosios Britanijos Jorkšyro grafystėje buvo surengtos informacijos perdavimo lenktynės tarp pašto karvelio ir plačiajuosčio interneto.

Vežėjas karvelis

Lenktynių metu karvelis vardu Rory atminties kortelę nuskraidino per dvi grafystes greičiau nei prie plačiajuosčio interneto prijungtu kompiuteriu į internetą buvo persiųstas penkių minučių trukmės vaizdo įrašas. Balandis iš Rytų Jorkšyro į Linkolnšyrą išskrido tuo pat metu, kai kompiuteriu imta į internetą siųsti įrašą. Balandis atskrido maždaug per 80 minučių, o įrašas tebebuvo siunčiamas.

Skaityti toliau →

Tikroji gyvenimo kaina

Kiek kainuoja kavos puodelis? Pasakytumėte, kad nedaug. O kiek kavai išleidžiate per metus? Išmėginkite linksmą interneto žaidimą „True Life Cost“, kuris leis suskaičiuoti, kiek pinigų išleidžiame maistui, automobiliui, drabužiams ar pramogoms.

kavos pupelės

Žaidimą sukūrė žinoma automobilių gamintoja „Volkswagen“, siekdama paskatinti klientus skaičiuoti išlaidas ištisus metus ir savo patirtimi dalintis socialiniame tinkle „Facebook“.

„Google“ vadovas pataria susirūpinti savo duomenimis internete

Matyt ne veltui sakoma, kad „jei tavęs nėra internete, vadinasi, tavęs nėra iš viso“. Šiandien surinkti informaciją apie tam tikrą asmenį tereikia kelių klaviatūros paspaudimų. Tačiau būkime atsargūs – vieną dieną gali tekti slėptis nuo savo „internetinės“ praeities. „Google“ vykdomasis direktorius Eric Schmidt perspėja, kad žmonių paliekami duomenys internete kelia rimtą grėsmę, ir teigia, jog jauniems žmonėms ateityje, norint panaikinti internetinius pėdsakus, gali tekti net pakeisti savo tapatybę.

Google

Šis pranešimas sukėlė dideles diskusijas – turbūt jokia kita pasaulio kompanija tiek neprisidėjo prie asmeninės informacijos prieinamumo kaip „Google“. Ji valdo didžiausią vaizdo medžiagos dalinimosi puslapį „You Tube“, ji kontroliuoja milijardus laiškų per „gmail“ elektroninio pašto sistemą. O jeigu gyvenate dideliame mieste, gali būti, kad „Google Street View“ automobilis nufotografavo jūsų namo duris.

Dėl pasaulinio socialinių tinklų populiarumo (maždaug 600 mln. vartotojų turi savo asmeninius profilius tinkle) draugai, potencialūs darbdaviai ir priešai gali prieiti prie fotografijų, vaizdo medžiagos bei tinklaraščių, kurie seniai buvo pamiršti.

„Žmonės nesupranta, kad kai tik įdedi ką nors į internetą, iš karto prarandi šios informacijos kontrolę ir valdymą, – aiškina „Trend Micro“ kibernetinio saugumo ekspertas Rik Fergusson. – Bet kas gali parsisiųsti, išsaugoti ir platinti tą informaciją, nes nuo to momento ji tapo vieša“.

Ar internetas daro mus protingesnius?

Vertindami interneto poveikį žmonių intelektui galėtume išskirti dvi pagrindines priešininkų stovyklas.

Internetas

Dalis visuomenės tiki, kad interneto galimybės, jame esantis informacijos srautas skatina mūsų intelekto vystimąsi. Internetas atveria pasaulėžiūrą, įvairiomis formomis skatina žmonių domėjimąsi, keitimąsi nuomonėmis, žiniomis.

Skaityti toliau →