Žymos: "faktai"
1

Faktai apie OLED televizorius

Šiais metais LG pristatė didžiausią pasaulyje, 55 colių įstrižainės OLED televizorių. Pirmą kartą viešai jį buvo galima išvysti parodoje „CES 2012“, tačiau tik nedidelei dalelei pasaulio teko pabuvoti šiame renginyje.

LG 55EM9600 OLED televizorius

Tyrėjai pripažįsta, jog OLED technologijai vaizdo ryškumu ir švarumu rinkoje kol kas nėra lygių. Skaityti toliau →

Įdomūs faktai apie Oskarų apdovanojimus

JAV kino meno ir mokslo akademijos apdovanojai „Akademijos apdovanojimai“, dar geriau žinomi kaip Oskarų teikimo ceremonija pirmą kartą įvyko 1929 m. Laimėtojams teikiama paauksuota statulėlė tapo ne tik šių apdovanojimų simboliu, bet ir didžiausiu pagerbimo ženklu aktoriams ir kino kūrėjams.

Per visą apdovanojimų istoriją išdalintos 2809 Oskarų statulėlės. Natūralu, kad seniausi pasaulio kino apdovanojimai nestokoja daug įdomių ir kartais keistų faktų. Skaityti toliau →

Šokiruojantys istorijos „pirmieji kartai“

Žmonijos istorijoje užfiksuota daugybė įvairiausių faktų, kuomet kažkas ką nors padarė pirmą kartą. Pavyzdžiui 1953 m. Naujosios Zelandijos pilietis Edmundas Hillary ir šerpas Tenzing Norgay pirmieji įkopė į Everestą. O 1930 m. pirmą kartą pasaulio futbolo čempionatą laimėjo šeimininkė Urugvajus.

Interneto portalas „Listverse.com” pateikia itin neįprastus, o kai kuriais atvejais tiesiog šokiruojančius ar atvirkščiai – pasipiktinimą sukeliančius istorijos „pirmuosius kartus”.

Joseph Valachi

Joseph Valachi

Rytiniame Harleme (Niujorke) gimęs Joseph Valachi buvo nusikaltėlis, savo „karjerą” pradėjęs kaip smulkus gangsteris, vėliau tapęs italų mafijos nariu. Į istoriją Valachi įėjo, kai 1963 m. tapo FTB informatoriumi ir pirmuoju asmeniu, kuris viešai liudijo prieš mafiją.

Skaityti toliau →

Neįtikėtini faktai apie pratimų naudą

Ar žinojote, kad kiekvienas, kas bent 15 minučių per dieną daro mankštą ar kitus fizinius pratimus, net 14 proc. sumažina vėžio susirgimo galimybę? Tai tik vienas iš faktų, dar kartą patvirtinančių, kad sportas – sveikata.

pratimai gerina sveikatą

 • Pratimų veiksmingumą galima padidinti, jei kiekvieną dieną valgysite juodą šokoladą. Mokslininkai tyrė laboratorines peles, ir pastebėjo, kad kiekvieną dieną šeriant juoduoju šokoladu, šių gyvūnų širdies raumenys sustiprėja, jos tampa ištvermingesnės;

Kas slypi už populiarių plakatų?

Žmonės savo aplinką plakatais margina jau kelis šimtus metų. O jų paskirtis yra įvairiapusė – reklamuoti produktus, pranešti apie įvykius, skatinti patriotizmą ar tiesiog pralinksminti. Pastaraisiais metais jie taip pat tapo ir populiaria meno forma – dažnai juose vaizduojama praeitis, svarbios datos ar įvykiai. Kviečiame žvilgterėti į keletą populiarių plakatų bei sužinoti kokias paslaptis jie slepia.

1. Pietūs dangoraižio viršuje

Charles Ebbets „Pietūs dangoraižio viršuje”

Nors ir sunku tuo patikėti, tačiau nuotrauka, iš kurios padarytas šis plakatas, ne sumani klastotė, o tikrų tikriausia fotografija. Nuotraukoje užfiksuoti 11 darbininkų, pietaujančių 69-ame „RCA” (dabar „GE”) pastato Niujorke aukšte. Legendinę nuotrauką 1932-aisiais padarė drąsuolis fotografas Charlesas Ebbetsas. Beje, ilgą laiką nuotrauka buvo publikuojama kaip nežinomo autoriaus kūrinys arba priskiriama kitam fotografui Lewis Hineui. Tikrasis autorius paaiškėjo tik 2003 metais.

Skaityti toliau →

Įdomūs faktai apie Vikipediją

Viena iš įdomiausių Interneto amžiaus istorijų yra apie „Vikipediją“ (angl. Wikipedia) – nemokamą interneto enciklopediją, kurią gali redaguoti kiekvienas pakankamai noro turintis žmogus. Šis nuolat ir labai sparčiai augantis interneto tinklalapis, kuriame yra beveik 4 mln. enciklopedinių straipsnių, dabar yra viena iš lankomiausių svetainių pasaulyje. Pateikiame keletą įdomių faktų apie šią, vieną didžiausių informacijos „saugyklų“ internete:

Wikipedia

 • Pirmoji Laisvoji enciklopedija pasaulyje – Vikipedija anglų kalba – pasirodė 2001 metų sausį.
 • Laisvos enciklopedijos sukūrimo idėjos autorius – verslininkas, filantropas Džimas Veilsas (angl. Jimmy Wales)

Įdomūs faktai apie banginius

Banginiai (lot. Cetacea) – žinduolių būrys, visiškai prisitaikęs gyvenimui vandenyje. Išskyrus kelias Upinių delfinų rūšis visi banginiai gyvena jūroje. Buitinėje kalboje banginiais vadinami visi šio būrio atstovai, išskyrus delfinus ir jūrų kiaules. Wikipedia siūlo susipažinti su įdomiais faktais apie šiuos vandens gyventojus:

Banginis

 • Žmonės dažnai banginius pavadina didžiausia pasaulyje žuvimi. Tačiau visi banginių būrio atstovai yra žinduoliai.
 • Banginiai minta planktonu, moliuskais ir kitais bestuburiais. Kai kurios rūšys, ypač dantytieji banginiai, minta žuvimis, kitais banginiais ir ruoniais.
 • Kartu su sirenomis banginiai yra vieninteliai visiškai gyvenimui vandenyje prisitaikę žinduoliai.

10 faktų, kurių nežinojote apie Kiniją

Ar žinote, kad… 10 įdomių faktų apie Kiniją:

 • Kinijoje krikščionių jau daugiau negu Italijoje ir ji greitu metu turėtų tapti pasaulio krikščionybės židiniu;
 • Pekino Olimpinių žaidynių vardu šalyje buvo pakrikštyti daugiau nei 4000 kūdikių;
 • Kinai per metus sunaudoja 45 mlrd. valgomųjų lazdelių;
 • 200 mln. žmonių Kinijoje per dieną gyvena mažiau nei už vieną dolerį;
 • Iki 2025-ųjų Kinijoje iškils dešimt Niujorko dydžio miestų;
 • Istorikų teigimu, ledai ir makaronai buvo sukurti Kinijoje.

Kinija

Įdomūs faktai apie porų santykius ir pasimatymus

Interneto svetainė „Random Facts“ paskelbė 76 įdomybes apie porų tarpusavio santykius ir pasimatymus. Štai keletas iš jų:

Pasimatymai

 • rimti santykiai paprastai pradedami po 6 – 8 pasimatymo;
 • po 12 – 14 pasimatymo apsikeičiama buto raktais;
 • jei lemta išsiskirti, tai dažniausiai įvyksta po 3 – 5 mėnesių draugystės;
 • universitetai, kavinės, prekybos centrai – tinkamiausios vietos flirtuoti, nes čia žmonės atviriau bendrauja, susipažįsta su kitais. Tam visiškai netinka restoranai ir kino teatrai.