Žymos: "3D vaizdas"

3D vaizdas gali būti dar geresnis

Esame nemažai kalbėję apie įvairius televizoriaus „LG Cinema 3D Smart TV“ privalumus, vienas iš jų – vaizdo kokybė, kuri sulaukė teigiamų ekspertų bei vartotojų įvertinimo.

2D–3D konvertavimas

Šį kartą kviečiame detaliau susipažinti su 2D vaizdo konvertavimo į 3D funkcija. Skaityti toliau →

Nerk į televizoriaus ekraną

Na, gal ir ne fiziškai visu kūnu (neverta trankytis į televizorių), tačiau panerti mintimis dabar tikrai galite. Tokį efektą suteikia 3D televizoriai ir jų atkuriami trimatės realybės vaizdai.

Cinema Screen televizorius

Ar kada nors susimąstėte, kas lemia 3D efektų „tikroviškumą“? Tikėsite ar ne, tačiau tam didelės įtakos turi tiek 3D vaizdo technologijos, tiek ir televizoriaus dizainas, o konkrečiai – ekrano rėmelio plotis. Būtent jis, daugeliu atvejų yra pagrindinis komponentas, skiriantis namuose stovinčio televizoriaus ir kino teatro ekrano atkuriamą trimačio vaizdo „gilumą“.

Skaityti toliau →

3 svarbiausi klausimai apie 3D televizorius

3D televizoriai rinkoje pasirodė jau prieš kelis metus, tačiau namuose jie tikra šviežiena. Kaip ir kiekvienas naujas dalykas, jie sukelia daug svarstymų ir klausimų. Štai pagrindiniai iš jų:

1. Kodėl turiu dėtis specialius akinius ir kodėl jie tokie brangūs?

Trijų dimensijų (3D) efektas sukuriamas kartu sujungus ir „susluoksniavus” du skirtingus vaizdus. Plika akimi tokio efekto televizoriaus ekrane pamatyti negalima, todėl tam reikalingi specialūs akiniai.

Akinių kaina skiriasi todėl, jog kiekvienas gamintojas naudoja skirtingas technologijas. Pagrindinės dvi iš jų – aktyvaus tipo „shutter-type” bei pasyvaus tipo „Film Patterned Retarder” (FPR). Pagrindinis skirtumas toks, jog aktyvaus tipo akiniai naudoja baterijas, pasyvaus – ne. Aktyvaus tipo akinių kaina siekia iki 200 JAV dolerių.

3D vaizdas

FPR tipo akiniai yra panašūs į tuos, kuriuos gaunate kino teatre. Jiems nereikia baterijų, todėl jie yra plonesni, lengvesni ir turi platesnį matymo kampą nei aktyvaus tipo akiniai. FPR arba pasyvaus tipo akiniai yra iki 5 kartų pigesni.

Skaityti toliau →

LG leis 3D monitorius žiūrėti be specialių akinių

„LG Electronics” (LG) išplėtė 3D monitorių seriją ir sukūrė 25 colių įstrižainės „DX2500″. Šiame monitoriuje trimatį vaizdą galima žiūrėti be specialių 3D akinių – juos atstoja ir 3D vaizdo efektą perteikia monitoriuje įdiegtos „Parallax barrier 3D” ir galvos judesių sekino technologijos. „LG DX2500″ yra pirmasis rinkoje monitorius, kurio be specialių akinių matomo 3D vaizdo kokybę patvirtino sertifikavimo agentūra „TÜV Rheinland”.

LG DX2500 monitorius

„Tikimės, kad „DX2500″ įkvėps pažangą visoje augančioje specialių akinių nereikalaujančių 3D monitorių rinkoje. 2012 m. plėsime šio tipo monitorių seriją, papildydami ją skirtingo dizaino ir pažangių funkcijų modeliais”, – sakė Si-hwan Park, „LG Electronics Home Entertainment Company” monitorių padalinio viceprezidentas.

Skaityti toliau →

Patarimai fotografuojantiems 3D formatu

LG ir „National Geograhic” pradėjo bendrą projektą, kurio tikslas – sukurti pirmąją 3D fotografijų kolekciją. Visos nuotraukos šiai kolekcijai yra fiksuojamos išmaniuoju trimačio vaizdo telefonu „LG Optimus 3D”.

Įsibėgėjus kūrybiniam procesui, „National Geographic” fotografai siūlo keletą patarimų „LG Optimus 3D” savininkams, kaip fotografuojant telefonu sukurti įdomius ir natūralius trimačius vaizdus.

1. Prisiartinkite.

Optimus 3D nuotraukos

Skaityti toliau →

Žiūrėk tiek, kiek telpa

Ar prisimenate, kai tėvai perspėdavo nesėdėti arti televizoriaus ir nepraleisti prie jo daug laiko tam, kad nesugadintumėte akių? Akivaizdu, jog tėvai buvo teisūs, nes tuo metu jie dar neturėjo naujojo „LG Cinema 3D TV”.

Cinema 3D sertifikatas

Pasaulinės testavimo agentūros pripažino, jog „LG Cinema 3D TV” nekelia pavojaus akims net ir tuo atveju, jei televizorių žiūrime iš arti.

Skaityti toliau →

1

Nuo stereoskopo iki Pandoros: 3D praeitis ir ateitis

Ar žinote, koks pirmojo 3D filmo pavadinimas? Daugeliui tikriausiai akimirksniu iškyla žalių Pandora džiunglių vaizdai iš 2009 m. 3D hito „Avatar”. O gal esate tikrasis kinomanas ir mintimis nusikeliate į senesnius, 1983 metus, kuomet buvo sukurtas 3D filmas „Nasrai” (angl. Jaws).

filmas „Nasrai“

Abu šie filmai neabejotini kino istorijos hitai, tačiau nei vienu atveju nepataikėte. Teisingas atsakymas – 1922 m. sukurtas pirmasis stereoskopinis 3D filmas „Meilės galia” (angl. The Power of Love). Beveik prieš šimtmetį šį filmą, naudodamas Anaglyph formatą, sukūrė Harry K. Fairall. Tuomet tai buvo tikrų tikriausias stebuklas, kaip ir televizorius savo metu. Norint pamatyti 3D efektus, reikėjo naudoti akinius, turinčius raudoną stiklą vienoje pusėje bei mėlyną – kitoje.

Skaityti toliau →

Lietuvoje jau bus galima įsigyti pirmąjį pasaulyje Tri-Dual architektūros trimačio vaizdo išmanųjį telefoną

„LG Electronics” (LG) paskelbė, kad ilgai lauktą išmanųjį telefoną „LG Optimus 3D” bus galima įsigyti ir Lietuvoje, „Omnitel” salonuose jau nuo rugpjūčio 8d.

„LG Optimus 3D” žymiai išplečia išmaniųjų telefonų galimybes. Dėl ypatingos šio telefono Tri-Dual architektūros – dviejų branduolių procesoriaus, dvikanalės atminties ir dukart didesnio jos dydžio – telefonas veikia sparčiau net ir tuomet, kai vienu metu reikia atlikti kelias užduotis, taip pat žiūrint filmus ar žaidžiant grafinius žaidimus. Nauja 3D vaizdo technologija šiame telefone geriau pritaikyta kasdieniam naudojimui – dabar vartotojai gali filmuoti ir iškart peržiūrėti vaizdo įrašus 3D formatu be specialių akinių.

LG Optimus 3D (P920) Android telefonas

„Tri-Dual architektūra atveria naują erdvę pritaikyti išmaniuosius telefonus. Naujausias mūsų „Optimus” serijos įrenginys turėtų ypač sudominti entuziastus, nekantraujančius išbandyti naujas išmaniųjų telefonų funkcijas ir 3D atveriamas galimybes”, – sakė „LG Electronics Mobile Communications Company” prezidentas ir vykdomasis direktorius Dr. Jong-seok Park.

Skaityti toliau →

3D televizorių vaizdo kokybė

Sparčiai besivystanti 3D rinka pateikia vis naujų, viena už kitą pažangesnių technologijų. Tai skatina tiek profesionalus, tiek mėgėjus diskutuoti, lyginti bei vertinti šių technologijų savybes. Technologijų ekspertas Yoo-chul Kim kviečia aptarti 3D televizorių vaizdo kokybę.

3D akiniai

Viena svarbiausių televizoriaus savybių – aukšta vaizdo rezoliucija, dar vadinama „Full HD” arba 1080p. Kalbant apie 3D televizorių vaizdo kokybę vis dažniau diskutuojama apie naują technologiją „Film Patterned Retarder” (FRP) – ar galime ją apibūdinti kaip „Full HD”, ar ne?

Skaityti toliau →

3D namų pramogos: kaip išsirinkti tai, kas įdomiausia

Trimačio vaizdo technologijos ir ypač 3D televizoriai – itin „karšta” rinkos naujovė, iš kino teatrų į patogias namų svetaines perkėlusi gyvus ir ryškius trimačius vaizdus. Trumpai pristatome, ko reikia norint mėgautis kokybišku trimačiu vaizdu namuose ir į ką atkreipti dėmesį renkantis 3D televizorių.

Cinema 3D akiniai

Televizoriai yra skirti pramogai ir atsipalaidavimui. Dėl šios priežasties, žiūrint televizorių, kūnas turi būti patogioje padėtyje. Didžiausia įprastų 3D televizorių problema yra ta, jog juos žiūrint nuvargsta ir įskausta akys. Iki šiol, norint atkurti trimatį vaizdą, įprastiniams 3D televizoriams reikėjo sunkių akinių, su juose įmontuotomis elektroninėmis detalėmis. Tačiau, išradus „Film Patterned Retarder” (FRP) technologiją, viskas apsivertė aukštyn kojomis. Ši technologija naudoja poliarizuoto stiklo plėvelę, leidžiančią perteikti nemirkčiojantį trimatį vaizdą abiem akims iš karto. Todėl dabar, norint mėgautis išskirtinės kokybės 3D vaizdais, pakanka lengvesnių ir paprastesnių akinių.

Skaityti toliau →