LG kurs produktus astronautams

Didžiausia Pietų Korėjos chemikalus gaminanti įmonė „LG Chem“ pradės tiekti ličio jonų baterijas NASA (Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracija) kuriamiems astronautų kostiumams. „LG Chem“ tapo pirmoji Pietų Korėjoje prisijungusi prie tarptautinės kosmoso industrijos.

921211_581230568564625_432769107_o1

„Mūsų ličio elementai bus viena svarbiausių kostiumo dalių, padedančių užtikrinti deguonies tiekimą, komunikacijų palaikymą ir radiacijos matavimą“, — sakė „LG Chem“ atstovas.

Korėjiečių atstovai teigia, jog jų baterijos veikia penkis kartus ilgiau nei įprastai aviacijoje, kariuomenėje ar kosmose naudojamos sidabro ir cinko mišinio baterijos. Dėl didelės pastarųjų kainos ir trumpo veikimo NASA nusprendė ieškoti alternatyvos sidabro ir cinko elementams. Šiuo metu amerikiečių kosmoso agentūra atlieka vidinius tyrimus siekdama išsiaiškinti ličio baterijų tinkamumą kosmose.

„LG Chem“ pritaikė savo patentuotą „stabilumą didinančio filtro“ (SRS) technologiją, kuri užtikrina baterijų saugumą ir kokybę. Dėl šios technologijos baterijoje esantys filtrai yra padengiami keramikiniu sluoksniu, o tai padidina atsparumą temperatūrai ir mechaniniams pažeidimams, taip užtikrindama mažesnę trumpojo jungimo galimybę.

„LG Chem“ susitarimą tiekti baterijas pasirašė liepos 17 dieną. Baterijas, kurias NASA naudos kostiumų energijos tiekimui, kompanija pradės gaminti jau dabar.