„LG Innotek“ pristato inovaciją medicinos veikloje – lanksčius jutiklius

„LG Innotek“ paskelbė, kad pradės naujos koncepcijos lanksčių tekstilinių slėgio jutiklių plėtrą. Tokie jutikliai jaučia spaudimą per visą paviršių net ir tada kai yra sulenkiami.

2016062914125588

Slėgio jutikliai, kurie gali matuoti išorinės jėgos lygį yra diegiami medicinos įrangoje bei technikoje, kuri analizuoja ir matuoja spaudimą.

Anksčiau slėgio jutikliai buvo gaminami iš kietos medžiagos, todėl juos būdavo sunku sulenkti ir jutikliai deformuodavosi. Būdavo sunku išmatuoti slėgio vienodumą, o patys jutikliai būdavo nemalonūs liesti, nes dirgindavo kūną.

„LG Innotek“ jutikliai gaminami ir labai elastingos poliuretano medžiagos, kas leis lanksčiai prisitaikyti prie žmogaus kūno.

Lanksčių daviklių pritaikymas gali būti įvairus, nes jie tinka tokiems produktams kaip pirštinės ar kėdės. Kaip teigia gamintojai, davikliai gali būti pritaikomi ten, kur yra tiesioginis žmogaus sąlytis su daiktu.

Ypatingai davikliai pasitarnaus medicinos srityje ir suteiks daugiau tikslumo. Kai pacientas dėvi įrenginį ir vaikšto kilimu, jutikliai automatiškai siunčia tikslią informaciją apie pacientą į duomenų bazę.

Prietaisas puikiai pasitarnaus ir sportinėje veikloje. Jutikliai pagal kūno duomenis ir formas prisitaikys ir parinks tinkamiausią poziciją, o duomenis nusiųs tiesiai į vartotojo telefoną.

Automobiliuose jutiklis gali nustatyti žmogaus kūno padėtį, svorį ir tinkamai sureguliuoti oro pagalvių aukštį, tokiu būdu bus užtikrintas dar didesnis transporto vairuotojų ir keleivių saugumas.

Kompanija kaip dar vieną privalumą įvardina jutiklio patvarumą. Jis veikia virš 240 valandų, nuo -40 iki 80 laipsnių aukščiau nulio. Jutiklis išliks funkcionalus ant jo atsisėdus net 100 000 kartų.

„Mes stengėmės taikyti naujus metodus, kad sukurtume inovatyvius produktus. Dirbsime ir toliau, tobulinsime techniką, kad ją būtų galima pritaikyti kuo daugiau sričių“, – sakė Changhwan Kim, „LG Innotek“ centro vadovas.

Pasak BBC, per šešerius metus slėgio daviklio rinka augs nuo 11,5 milijardų JAV dolerių iki 16,3 milijardų JAV dolerių. Vidutinių metinių pajamų augimas turėtų būti 7,2 %.