LG Diplay: „OLED – tai revoliucija žmonių gyvenimuose“

Dr. Sangas Beomas Hanas (Dr. Sang Beom Han), pasaulyje lyderiaujančios ekranų inovatorės „LG Display” įmonės vadovas ir prezidentas, teigia, kad OLED technologija – tai revoliucinis šuolis naujausiose ekranų technologijose, kurios neabejotinai pakeis visuomenės įpročius.

Photo3) LG Display 111-inch Wave Double-sided Display

„Šiandien mes gyvename apsupti ekranų. Jie lydi mus kasdien – per ekranus mes dalinamės informacija, juose bendraujame, dirbame ir leidžiame laisvalaikį. Mes žiūrime į ekranus, matome ateitį ir ten pat svajojame apie ją”,- sakė Dr. Hanas savo kalboje „Kaip ekranai pakeis mūsų gyvenimus” tarptautinėje technologijų mugėje IFA 2015.

Photo6) LGD_IFA2015_Keynote Speech

Įvairaus tipo ir paskirties ekranus pritaikius ne tik įprastiems elektroniniams prietaisams ir IT/ mobiliesiems įrenginiams, bet ir mašinoms, ligoninėms, mokykloms, jie tapo neatsiejami nuo kiekvieno žmogaus gyvenimo.

Dr. Hano teigimu, OLED yra būtent ta technologija, kuri išsprendžia tradicinių ekranų trūkumus ir leidžia projektuoti virtualią realybę. Šiuose ekranuose įdiegti savarankiški šviesos šaltiniai užtikrina itin kokybišką vaizdą ir spalvų raišką. Be to, OLED technologija vystoma iš inovatyvių medžiagų, kas leidžia ją nuolat tobulinti, integruoti naujas savybes ir lanksčiai naudoti įvairiuose įrenginiuose. Šios OLED technologijos savybės leidžia tai, ką anksčiau galėjome tik įsivaizduoti, perkelti į realybę ir veikiančias, pažangias technologijas. Specialisto teigimu, OLED ekranai bus lengva pritaikomi ir ateities įrenginiuose įvairiose srityse: nuo drabužių ir mados iki namų baldų ir bendro interjero.

Photo4) LG Display 55-inch Double-sided Display

Kalbant apie OLED ekranų technologinius aspektus, ši technologija yra paprastesnė, nei jau plačiai naudojamų LCD ekranų, be to, jos gamyba yra greitesnė. LG atstovas neabejoja, kad, atsižvelgiant į šios technologijos pažangias savybes ir puikias charakteristikas, OLED taps naujosios žmonijos kartos technologija.

Nors LG pasirinko gan sudėtingą kelią tapdami OLED technologijos pradininkais, daktaro Hano teigimu, jo atstovaujama kompanija ypatingai didžiuojasi ir džiaugiasi, kad jiems pavyko pasiekti savo tikslą – sukurti ekraną, kuris realizuoja žmonių vaizduotę ir svajones. Jis prognozuoja šviesią ateitį OLED technologijai, kadangi ją vystant susivienija skirtingi technologijų sektoriai ir įsitraukia išorės partneriai, matantys naudą OLED augime.

Photo2) LG Display 111-inch Wave Double-sided Display

Dr. Sangas Beomas Hanas apie OLED technologijas ir ekranų ateitį kalbėjo IFA technologijų mugėje, kuri rugsėjo 3-9 d. vyko Berlyne. Čia „LG Display” pristatė kelis OLED prototipus. Vienas jų – 111 colių „Wave” dvipusis ekranas („Vertical Tiling“ OLED), pagamintas iš trijų sujungtų 65 colių Ultra HD OLED ekranų. Taip pat pristatytas ir 55 colių skersmens, 5,3 mm storio dvipusis komercinis ekranas, kuris plonesnis nei naujausi išmanūs telefonai. Šis ekranas sveria vos 12 kg, tad jo mobilumas – neginčijama savybė. Galiausiai, LG pristatė ir 55 colių, 1 mm storio „Wallpaper” OLED ekraną. Šio įrenginio paprastumas, funkcionalumas ir magnetinis pagrindas leidžia jį pritvirtinti ir nuimti itin paprastai.