LG Display pristatė naują koncepciją „Wallpaper“ – plonesnį nei 1 mm TV ekraną

„LG Display“, pasaulyje pirmaujanti ekranų technologijų gamintoja, pristatė neįtikėtinai plonus OLED technologijos televizorius.

LG Wallpaper TV

Gegužės 19 dieną Pietų Korėjoje vykusios spaudos konferencijoje metu, „LG Display“ pristatė naują bandomąją televizijos koncepciją, pavadintą „Wallpaper“. 55 colių OLED (organinių šviesos diodų) ekranas sveria 1.9 kilogramus ir yra mažiau nei 1 milimetro plonumo. Dėka magnetinio kilimėlio, priklijuojamo ant prietaiso nugarėlės, televizorių galima lengvai pakabinti ant sienos. Siekiant nuimti televizorių, tereikia atskirti jį nuo magnetinio kilimėlio.

Pristatydama naująją technologiją „LG Display“ kartu atskleidė ir tolimesnius kompanijos planus. Pranešta, kad toliau ekranų gamyboje bus koncentruojamasi į OLED technologijos vystymą. Anot „LG Display“ OLED verslo padalinio vadovo Sang-Deog Yeo, OLED – inovatyvi technologija, svarbi be tik kompanija, bet ir visai ekranų gamybos industrijai.

Šie „LG Display“ atstovo komentarai patvirtina tai, ką vartotojai girdėjo jau seniai – nuo tada, kai imta plėtoti ekranų gamybos technologijas. HD kokybės populiarumo banga prasidėjo prieš kelerius metus, kai buvo pradėta kurti LCD (skystųjų kristalų ekranus) bei plazminius ekranus, po kurių atsiradimo ekranų gamyba pradėjo sparčiai vystytis LED technologijų link.

Šiandien jau drąsiai sakoma, kad OLED yra naujoji ekranų technologijų favoritė. OLED technologiją sudarantis organinio junginio sluoksnis leidžia gaminti ne tik neįtikėtino plonumo ekranus, bet kartu ir pritaikyti jiems norimą formą. Be to, organinė medžiaga pati išskiria šviesą taip panaikindama papildomo apšvietimo poreikį. Būtent todėl OLED technologija leidžia kurti neįtikėtino plonumo ekranus ir pritaikyti juos ne tik televizoriams, bet ir pavyzdžiui mobiliesiems įrenginiams.

„LG Display“ tiki, kad OLED technologija ateityje bus pritaikyta daugumai ekranus turinčių prietaisų.

Pristatydama naująjį ekraną „LG Display“ pranešė, jog šiais metais tikimąsi parduoti 600 000, o 2016-aisiais – 1.5 milijono OLED TV paketų. Ching W. Tang, Ročesterio universiteto Niujorke profesorius, dar vadinamas „OLED tėvu“, teigė, kad OLED ekranams tapti universaliems dar prireiks nuo penkerių iki dešimties metų. Tačiau, Ching W. Tang nuomone, ateityje pagal pardavimų kiekį OLED gali aplenkti net ir LCD technologijos ekranus.