LG tyrimas: vaizdo rezoliucija – svarbiausias kriterijus pirkti televizorių

Renkantis naują televizorių, lietuviams svarbiausias kriterijus yra vaizdo rezoliucija. Tai nurodė 60 proc. „LG Electronics“ (LG) tyrime dalyvavę respondentai . Senąjį televizorių lietuviai keistų, jei turimas būtų senas ar sugedęs – tai svarbiausia priežastis 50 proc. apklaustųjų.

 

LG_OLED_TV_02

 

Tarp penkių svarbiausių kriterijų renkantis televizorių lietuviai nurodė natūralias spalvas (58 proc.), ekrano tipą (51 proc.), galimybę jungtis prie išorinių įrenginių (50 proc.). Svarbiu kriterijumi, skirtingai nei Latvijoje ar Estijoje, įvardintas prekės ženklas (47 proc.).

Kriterijai skiriasi pagal lytį ar amžių. Penkios svarbiausios savybės vyrams yra vaizdo rezoliucija (73 proc.), ekrano tipas (57 proc.), natūralios spalvos (54 proc.), prisijungimas prie išorinių įrenginių (48 proc.) ir prekės ženklas (44 proc.). Tuo tarpu moterys į TOP5 sąrašą įtraukia garso kokybę ir ploną dizainą (po 51 proc.). Joms taip pat svarbu natūralios spalvos (62 proc.), jungtis su kitais įrenginiais (51 proc.) ir vaizdo rezoliucija (50 proc.).

Jauni žmonės televizoriuje linkę vertinti vaizdo rezoliuciją (78 proc.), garso kokybę (68 proc.) ir „Smart TV“ išmanumą (42 proc.). Vyresni žmonės svarbiausiu kriterijumi įvardija natūralias spalvas (59 proc.). Prekės ženklas ir plonas dizainas yra svarbios visoms amžiaus grupėms.

 

LG_OLED_TV_01

 

Aukšta vaizdo rezoliucija ir natūraliomis spalvomis – dviem svarbiausiomis savybėmis – išsiskiria televizoriai su IPS panele. Jie sustiprina spalvų darbumą, sumažina trikdžių, atkuria natūralesnį vaizdą. Galimybė jungtis su išoriniais įrenginiais – telefonais, USB raktais, planšetiniais kompiuteriais, garso įrenginiais – plačiausia išmaniuosiuose televizoriuose su „Smart TV“ platforma. Tarp ekrano tipų raiškos kokybe pirmauja OLED, taip pat skystųjų kristalų televizoriai su „Quantum dot“. Ši technologija sustiprina tradicinių skystųjų kristalų televizorių vaizdą, juodą spalvą, išplečia spalvų paletę.

Trijose Baltijos šalyse atliktas tyrimas atskleidė skirtumų. Lietuviams (60 proc.) ir latviams (64 proc.) svarbiausia vaizdo kokybė, tuo tarpu estai labiausiai vertina natūralias ekrano spalvas (67 proc.). Pastarieji, skirtingai nuo kitų valstybių tarp TOP5 savybių įvardija ir garso kokybę.