LG Display 5,5 colių įstrižainės QHD skystųjų kristalų ekranas išmaniesiems telefonams: šuolis link naujos spalvų gamos ir vaizdo ryškumo

 

LG Display, pasaulyje pirmaujanti ekranų technologijų gamintoja, šiandien paskelbė, kad pradedama QHD (didelės raiškos) skystųjų kristalų ekranų išmaniesiems telefonams gamyba. Šis itin plonas ekranas – didžiulis inovacinis šuolis spalvų gamos, šviesumo, kontrasto, lietimo funkcijos bei energijos suvartojimo srityse. Bendrovė pradėjo masinę 5,5 colių QHD IPS ekranų gamybą, kurie bus naudojami jau mėnesio pabaigoje pasirodysiančiuose LG Electronics išmaniuosiuose telefonuose.

 

lgd_qhd-lcd-for-mobile-to-achieve-quantum-jump

 

Naujasis ekranas suteikia ryškesnių ir tikslesnių spalvų matymo galimybę su 120 proc. spalvų gama. Tai viršija 100 proc. gamą, kurią siūlo įprastų mobiliųjų prietaisų ekranai (remiantis sRGB*). QHD ekranas turi 1,440 x 2,560 rezoliuciją, keturis kartus didesnę nei HD rezoliucija (720 x 1,280), o pikselių skaičius yra 538 PPI (pikselių viename colyje).

 

Šis ekranas taip pat pasiskolino In-Cell Touch (AIT) technologiją, kuri leidžia naudotis itin jautraus ekrano teikiamomis galimybės, net gi ir užtiškus vandens lašams. Naujasis ekranas gali pasigirti ir kitomis pagrindinėmis vaizdo kokybės funkcijomis: 50 proc. didesniu kontrasto santykiu nei įprastiniuose QHD skystųjų kristalų ekranuose, o jų ryškumas išaugo net 30 proc. be jokio energijos suvartojimo padidėjimo. Svarbu akcentuoti, jog ryškesnis ekranas ir didesnis kontrastas palengvina informacijos peržiūrėjimą ryškioje dienos šviesoje.

 

Kad būtų sukurtas išskirtinis produktas, LG Display „įdarbino“ net tris pirmaujančias technologijas: didelės spalvų gamos LED, In-Cell Touch bei nuotraukų lygiavimą. Tai bendrovei LG padėjo gauti Intertek, atliekančios produktų saugos bandymų tyrimus, sertifikatą dėl spalvų gamos, ryškumo ir kontrasto 5,5 colių QHD skystųjų kristalų ekrane.

 

Didelės spalvų gamos LED technologija suteikia tikslesnius raudonus ir žalius atspalvius, mėlyną atspalvį derinant su raudonais ir žaliais, vietoje mėlynos LED derinimo su geltona, naudojamo įprastame LED apšvietime. Ši technologija LG Display padėjo pagerinti spalvų gamos raišką net 20 proc.

 

lgd_qhd-lcd-for-mobile-to-achieve-quantum-jump-2

 

Advanced In-Cell Touch (kitaip dar – AIT) – tai kur kas daugiau nei In-Cell touch technologijos patobulinimas. Vietoje jutiklių pateikimo ant kristalų , naujoji technologija jutiklius inkorporavo jų viduje. Tai nulėmė ir grakštesnį dizainą, ir puikų jutiminį atsaką: ši funkcija sumažina ir eliminuoja papildomos vietos poreikį.

 

Nuotraukų suderinimo technologija naudoja UV šviesą, sudarytą iš ekrane esančio skystųjų kristalų sluoksnio, kuris padeda pasiekti didesnį kontrastą, tolygiai paskirsto skystuosius kristalus bei sumažina šviesos praradimo galimybę. Didesnis kontrasto santykis taip pat prisideda prie tamsesnės juodos ir ryškesnių spalvų pateikimo, sykiu sukuriantį ir ryškesnį vaizdą.

 

LG Display informacinių ir mobiliųjų technologijų grupės viceprezidento Byeong-Koo Kim teigimu, „Bendrovė maksimizavo esmines mobiliųjų įrenginių ekrano funkcijas, nuo prisilietimo iki spalvų gamos, naudodami naujausias technologijas ir sukauptą patirtį“. Jis pridūrė, kad „LG Display ir toliau tobulins savo produktus, kurie geriausią patirtį gal suteikti ne tik išmaniųjų telefonų, bet ir planšečių bei nešiojamųjų kompiuterių vartotojams“.

 

*sRGB:  Standartinė RGB spalvų erdvė, sukurta 1996 m. bendradarbiaujant HP ir Microsoft, skirta monitorių, spausdintuvų bei interneto naudojimui.