Asmenukės – ne šio dešimtmečio išradimas.

Gal kažkam iš jaunosios kartos bus šokas, tačiau tiesa tokia – ne jūsų karta išrado „selfie“ fenomeną. Tikite ar ne, bet pomėgis save demonstruoti užgimė jau seniai – daugiau nei prieš 400 metų.

Selfie-1

Pradėkim nuo 1600 m.

Tai, kad mes savo asmenukes talpiname į „Facebook“ yra visiškas niekis, lyginant su renesanso dailininko Rembranto sumanymu. Jis buvo pirmasis ir akivaizdžiai garsiausias „selfie“ meistras, ir nepasikuklino sukurti daugiau nei 90 savo paties paveikslų, kurie šiuo metu įkainojami neįtikėtinai didelėmis sumomis.

1839 m.

Peršokus kelis šimtus metų galima žiūrėti į atrodytų paprastą Filadelfijos parduotuvę, kurioje įvyko nepaprastas atradimas. Čia chemikas mėgėjas ir fotografijos entuziastas Robert Cornelius nufotografavo pats save. Tai pirmasis istorijoje fotografuotas autoportretas.

1966 m.

JAV astronautas Buzz Aldrin tapo antruoju žmogumi išlipusiu Mėnulyje. Tačiau jis pirmasis padaręs savo nuotrauką kosmose.

Selfie-2

2002 m.

Būtent šiais metais pirmą kartą savęs fotografavimas pavadintas „selfie“. Jo autorė, australė Nathan Hope – ji įkėlė savo sužeistos lūpos nuotrauką į mokslinį puslapį prašydama patarimo.

2013 m.

Asmenukės įgavo modernią formą ir tapo pasauline socialinių tinklų mada. Jai sklisti neabejotinai padėjo išmanūs telefonai.

LG-PR-LG-G3-Selfie

Šiais metais telefonai patys pradėjo taikytis prie asmenukių mados – naujose modeliuose diegiamos specialios funkcijos. Jas turi ir naujausias LG flagmanas G3. Jame pritaikyta gestų komanda, kuomet iškėlus sugniaužtą ranką prieš telefoną automatiškai pradedamas 3 sekundžių skaičiavimas iki kol fiksuojama asmenukė. Tai patogu, nes leidžia pasiruošti prieš fotografuojant.