LCD ir OLED palyginimas

Jei per pastarąjį dešimtmetį teko pirkti televizorių ar šiaip apsilankyti jų parduotuvėje, tikrai žinote tokį terminą, kaip LCD. Pastaruosius penkiolika metų, skistųjų kristalų (LCD) televizoriai karaliavo rinkoje – jų parduota daugiausiai.

LGD_LCD-and-OLED_2-484x700 (1)Tuo OLED televizoriaus Lietuvoje tikrai ne kiekvienas matęs savomis akimis. Kol kas šie televizoriai pakankamai brangūs ir reti svečiai parduotuvėse, tačiau būtent jie kitus penkiolika metų perims karūną iš LCD.

Organinių šviesos diodų (OLED) televizoriai lenkia LCD tiek vaizdo kokybe, tiek dizainu. Šie televizoriai visų pirma grakštesni ir dailesni vizualiai. Organiniai šviesos diodai patys spinduliuoja šviesą. Jiems, kitaip nei LCD televizoriams, nereikia papildomo šviesos šaltinio, kuris gerokai pastorina korpusą. Ne tiek, kaip senuose CRT ekranuose, bet vis tiek gana daug. O štai OLED televizorius galima daryti visai plonus, vos kelių milimetrų storio. Neįtikėtina, bet tiesa.

Plonas OLED ekranas yra ir lengvas, paprastai perstatomas ar tiesiog kabinamas ant sienos, kaip paveikslas.

Untitled

Kalbant apie vaizdą, jo skirtumai labai aiškiai matomi ir paveikslėlyje. OLED televizoriuje vaizdas tikresnis, ryškesnis, tačiau nepersistengta – išlaikytas spalvų balansas, aukštas kontrasto santykis. Jis ypač gerai tarnauja greitai besikeičiančiuose vaizduose, kaip ir greitas vaizdo atsako laikas.

Būtent todėl OLED labai tinkamas mėgstantiems žiūrėti sporto varžybas, žaisti žaidimus, veiksmo filmus, kur daug judesio.

Ar minėjom, kad OLED ekranai gali būti ir lenkti? Tikrai taip. Lenkimas ne šiaip dėl grožio – jis išplečia matymo kampą, dėl to realiai žiūrint vaizdas, kaip sakoma, „giliau įtraukia“.

LGD_flexible-OLED-899x700

OLED ekranai gali būti lenkti, lankstūs ar net peršviečiami. Juos gaminanti įmonė „LG Display“ gali pasigirti ir pirmu savo klasėje 18 colių įstrižainės, 30 laipsnių spinduliu lenktas OLED ekranu.