„LG Display“ sukūrė permatomą, lankstų OLED ekraną

Tiesos dėlei reikia paminėti, kad tokių ekranų jau buvo sukurta anksčiau, tačiau šis, naujasis turi kol kas didžiausią, 18 colių (daugiau nei 45 cm) įstrižainę.

Flexible (Rollable) OLED

Ekranas turi 1200×810 rezoliuciją, beveik 1 mln. pikselių, jo lenkimo spindulys siekia 30 laipsnių. Jį galima susukti į 3 cm skersmens tūtelę, žinoma, nepažeidžiant ekrano funkcijų. Tai reiškia, kad utopija sukurti realiai lankstų televizorių suvokiamoj ateityje taps realybe.

Flexible (Rollable) OLED

Kas iki šiol labiausiai užkirsdavo kelią ekranų lankstumui, tai jam įmontuoti reikalingas korpusas ar, kitaip sakant, rėmelis. Anksčiau jis buvo gaminamas iš plastiko, o jis nelankstus, todėl neleidžia lenkti ir ekrano. Dabar „LG Display“ panaudojo poliamido plėvelę. Ji dėl savo lankstumo leidžia lankstyti ir ekraną. Jis, beje, tampa ir gerokai plonesnis.

Transparent OLED

OLED ekranas ne tik lankstus, bet ir permatomas – gali pasigirti 30 proc. pralaidumokoeficientu, kitaip sakant 30 proc. didesniu permatomumu. Palyginimui, LCD ekranuose pralaidimo, permatomumo koeficientas siekia tik 10 proc.