LG OLED ekranai – 2014m. SID konferencijos laureatai

Pasaulinė ekranų gamintoja „LG Display“ pelnė prestižinį ekranų rinkos  apdovanojimą už OLED ekranų technologiją. Jai suteikti „Display Industry Awards“ apdovanojimai, teikiami kasmetinėje konferencijoje – parodoje „Society for Information Display“ (SID). Šiais metais ji įvyko San Diege, JAV.

LG Display „LG Display“ gavo auksinį apdovanojimą „Metų ekrano“ pritaikymo kategorijoje už lenktą, iš plastiko pagamintą OLED ekraną, pritaikyą „LG G Flex“ išmaniajam telefonui. Kompanijos gaminami ir pirmą kartą televizoriams pritaikyti lenktieji OLED ekranai gavo sidabro apdovanojimą „Metų ekrano“ kategorijoje.

SID teikia apdovanojimus trijose kategorijose: metų ekrano, metų ekrano pritaikymo bei metų ekrano komponento. Tai vienas iš nedaugelio atvejų, kai ekranų gamintoja SID organizuojamuose apdovanojimuose gauna aukščiausius įvertinimus tuo pačiu metu skirtingose kategorijose.

OLED ekranai yra sudaryti iš organinių šviesos  diodų, taigi vaizdo kokybė nenukenčia nuo šviesos stygiaus, spalvų išsiliejimo ar žiūrėjimo kampo sukeliamų problemų, kurios būdingos skystųjų kristalų ekranams. Tuo tarpu OLED TV ekranai pateikia aukštesnę vaizdo kokybę. Pastariesiems ne tik nereikia galinio apšvietimo,  jie yra ir gerokai plonesni. Visi šie  veiksniai nulėmė tai, kad OLED ekranai yra tinkamesni išlenktų ekranų gamybai.

„Metų ekrano“ pritaikymo kategorijoje – auksas „LG G Flex“ išmaniojo telefono ekranui

„LG G Flex“ išmanusis telefonas pirmasis turi lenktą OLED ekraną, kuris sukurtas plastiko, o ne stiklo pagrindu, todėl yra nedūžtantis. Lyginant su stiklo pagrindu gaminamais OLED ekranais, plastikiniai OLED yra lengvesni ir tesveria 7,2 gramo, nors turi 6 colių įstrižainę. Tai yra didžiausios įstrižainės OLED tipo ekranas, skirtas išmaniajam telefonui. Ateityje planuojama pritaikyti plastiko pagrindo OLED ekranus didesnio dydžio įrenginių gamyboje, įskaitant nešiojamuosius kompiuterius, monitorius, televizorius, taip pat el. skaitytuvus.

„Metų ekrano“ kategorijos sidabro laimėtojas – 55 colių įstrižainės FHD lenktas LG OLED TV ekranas

55 colių įstrižainės lenktas FHD OLED TV buvo pristatytas praėjusiais metais. Jis pagamintas naudojant WRGB OLED ir TFT technologijas. Šis ekranas itin lengvas ir plonas – vos 4 mm storio, ekrano rėmelio plotis tesiekia 11 mm. Toks OLED ekranas atkuria geresnę vaizdo kokybę, nepaprastai sodrias ir natūralias spalvas. Ekrano išlenkimas išplečia regėjimo lauką, suvienodina atstumą tarp žiūrovo ir ekrano vidurio bei šonų, taip akys mažiau pavargsta ilgai žiūrint televizorių.

  • Perkunas Pokas

    super.