LG išmanioji buitinė technika – kuo ji išmani?

Prieš kurį laiką demonstravusi išmaniuosius buitinius prietaisus parodų salėse, LG juos pristato ir realybėje, kuri pirmoji atėjo į Pietų Korėją, bet netrukus pasiek JAV, o vėliau ir kitas pasaulio šalis.

LG Smart Refrigerator

Buitinė technika išmania tampa „HomeChat“ paslaugos dėka, kuri leidžia juos sujungti į vieną tinklą, tokiu būdu centralizuotai duoti užduotis, jas suprasti vienu metu keliems įrenginiams. Kaip tai veikia? Buitinė technika suderinta su programėlėmis „Natural Language Processing“ (NLP) ir LINE. Jas per 300 mln. žmonių pasaulyje naudoja siųsti pranešimus, todėl LG nusprendė, jei telefonas gali, gali ir šaldytuvas. Ir skalbimo mašina, ir viryklė.

Šiuos įrenginius galima valdyti nuotoliniu būdu telefonu ar planšete, taigi, išmanumas labai susijęs su patogumu. „HomeChat“ leidžia rinktis iš trijų valdymo režimų: „Vacation“, „Away“ ir „Return-home“, todėl gali taupyti kitus resursus – darbui skirtą savo laiką, energijos naudojimą ir pan.

LG Smart Refrigerator

Išmanusis LG šaldytuvas

Išmintis šiame įrenginyje pasireiškia tuo, kad jo viduje įmontuota kamera, todėl savininkas telefono ekrane ar planšetėje gali stebėti šaldytuvo vidų – ne tik pagrindinę erdvė, bet ir stalčius. Daug veiksmo čia tikrai nevyksta, tačiau stebėjimo galimybė naudinga dėl galimybės patikrinti kokius produktus turi. Tokius dalykus patogu prisiminti užsukus po darbo į parduotuvę.

 

LG Smart RefrigeratorBeje, patikrinti kokie produktai laikomi šaldytuve galima ir per durelėse įmontuotą skystųjų kristalų ekraną.

Šaldytuvui pritaikyta speciali programėlė „LG Smart Refrigerator“ leidžia suvesti pirkto produkto galiojimo laiką, o jam artėjant į pabaigą, perspėja savininką apie tai. Ir dar, „Health Manager“ funkcija gali parekomenduoti receptus iš šaldytuve laikomų produktų, sudaryti maitinimosi planą pagal kūno masės indeksą, kurį nustato paskaičiavusi tokius parametrus, kaip amžius, svoris, aukštis ir lytis.

LG Smart Appliances with HomeChat 01

Išmanioji skalbimo mašina

Ji išmani tuo, kad savininkas nuotoliniu būdu gali nustatyti, kuriuo metu skalbimo mašina įsijungia skalbimui. Taigi, iš ryto sudėjęs drabužius, valanda iki darbo pabaigos gali įjungti mašiną skalbimui, kad grįžus namo teliktų viską sudžiauti.

Dar patogu, kad „HomeChat“ leidžia telefonu atsiųsti ir įdiegti mašinoje specialius skalbimo režimus.

Išmanioji orkaitė

„HomeChat“ dėka ji gali rekomenduoti receptus patiekalams, o kažką pasirinkus, automatiškai nustatyti, kokio kaitrumo reikia, kiek laiko kepti ir pan. Ją, kaip ir skalbimo mašiną galima užprogramuoti iš anksto. Tiesa, šiuo atveju ne skalbimui, o kepimui. Prieš grįžtant namo galima duoti komandą telefonu, kad orkaitė jau būtų pakaitus iki tam tikros temperatūros.

  • Vilte Smil

    Tokia išmanioji buitinė technika verta aplodismentų, tiksliau technikos kūrėjai. Man tokia technika virtuvėje prilygtu rojuj. :)