LG tyrimas: žiūrėdami televizorių lietuviai valgo ir naršo internete

Didžioji dauguma lietuvių bežiūrėdami televizorių mėgsta tuo pačiu metu valgyti (62 proc.) ir naršyti internete (48 proc.). Tokius duomenis atskleidė „LG Electronics“ (LG) ir „Mindshare“ tyrimas Baltijos šalyse. Trečia populiariausia veikla žiūrint televizorių yra namų tvarkymas, taip darantys teigia 40 proc. lietuvių. Mažiausiai dalis jų, 13 proc., nurodė tuo pačiu metu žiūrintys televizorių ir  besimokantys pamokoms ar paskaitoms.

Smart TV

Visose trijose Baltijos šalyse atliktas tyrimas apie televizoriaus žiūrėjimo įpročius atskleidė, kad televizoriaus žiūrėjimo įpročiai skiriasi pagal amžiaus grupes. Vyresni nei 60 m. amžiaus žmonės linkę tiesiog žiūrėti televizorių ir neužsiimti papildoma veikla. Tuo tarpu jauni, 15-29 m. amžiaus respondentai sakėse tuo pačiu metu darantys net keletą veiklų – valgantys (82 proc.), naršantys internete (74 proc.), tvarkantys namus (61 proc.).

Vyrų ir moterų įpročiai panašūs, tiek vieni, tiek kiti bežiūrint televizorių labiausia mėgsta valgyti, atitinkamai 61 ir 63 proc. respondentų. 47 proc. moterų teigia tuo pačiu metu tvarkančios namus, o vyrai – naršantys internete kompiuteryje ar telefone (52 proc.). Tokios pačios tendencijos ir Latvijoje, o štai Estijoje dvi populiariausios veiklos žiūrint televizorių yra gaminti valgį ir tvarkyti namus.

Įdomu tai, kad tarp visų Baltijos šalių lietuviai daugiausiai linkę užsiiminėti seksu priešais televizoriaus ekraną – taip nurodė 17 proc. apklaustųjų. Latvijoje ir Estijoje tokių atsakymų skaičius siekė atitinkamai 10 ir 8 proc. Dar 19 proc. lietuvių mėgsta tiesiog miegoti prieš televizoriaus ekraną.