Interviu su LG dizaineriu: plačiau apie OLED televizorių lenktu ekranu

Metų pradžioje CES parodoje LG pristatė OLED televizorių lenktu ekranu. 55 colių įstrižainės televizorius atrodė tikrai įspūdingai tiek dizainu, tiek technologinėmis savybėmis – tai padėjo laimėti eilę apdovanojimų.

Atkuriamo vaizdo kokybe OLED toli lenkia skystųjų ekranų ar LED ekranus. Lenktas ekranas išplečia matymo kampą, kitaip sakant, televizorių galima žiūrėti iš bet kurio kampo. Dėl lenktų ekrano kraštų atstumas nuo akių iki ekrano vienodas visame plote. Taip mažiau iškraipomas vaizdas, atkuriama daugiau detalių.

Na, bet daugiau detalių papasakos dizaineris, sukūręs televizorių.

LG CURVED OLED TV

Koks lanksčių OLED ekranų pranašumas prieš plokščiaekranius televizorius?

Lenktas OLED ekranas sukuria kino teatro efektą – vaizdo nuotolis paskirstomas vienodai tiek sėdintiems priešais ekrano centrą, tiek iš šonų. Toks ekranas sumažina vaizdo iškraipymą, išlaiko daugiau vaizdo detalių.

LG CURVED OLED TV

Kaip buvo parinktas tinkamas išlenkimo kampas?

Norėdami parinkti optimaliausia išlenkimo kampą atlikome daugybę eksperimentų. Bandymus vykdėme ir įvairiose patalpose – matavome, kaip vienu ar kitu kampu lenktas ekranas atkuria vaizdą pagal patalpos dydį, išplanavimą. Tikslaus lenkimo kampo atskleisti negalime, tačiau jam atrasti prireikė penkerių metų tyrimų.

LG CURVED OLED TV

Į ką labiausiai orientavotės kurdami televizoriaus dizainą?

Kai pradėjome mąstyti apie televizoriaus lenktu ekranu sukūrimą, pirmiausiai sukome galvas, kaip vizualiai „pašalinti“ jo stendą. Suradome sprendimą – sukūrėme jį permatomą.

Televizorius nėra tiesiog įrenginys, tai ir baldas, kuris turi derėti prie interjero. Pats televizorius labai plonas ir lengvas, todėl stendas neturėtų gadinti šio efekto. Taikėme principą – šalinti viską, ko nereikia.

Didelį dėmesį skyrėme ir ekrano rėmeliui – jis tradiciškai apibrėžia vaizdą, jį įrėmina. Dėl šių priežasčių rėmelį kūrėme kiek įmano plonesnį, taip jis vizualiai išplečia ekraną, tampa nematomas.

Kas privertė patikėti, kad įmanoma sukurti OLED televizorių lenktu ekranu?

Iki nebuvo tinkamai išplėtota OLED technologija, apie televizorius lenktu ekranu net nebuvo svarstoma – tai buvo neįmanoma dėl konstrukcinių apribojimų. Tik pradėjus taikyti OLED ekranus, kurie yra ploni, lengvi ir tvirti, galimybė juos išlenkti tapo reali.

LG CURVED OLED TV

Ką naujo galime tikėtis išvysti ateities televizoriuose?

 Tikiuosi, kad ateities televizoriuose liks tik vienintelis svarbiausias elementas – ekranas. Paprasta kambario siena galės virsti televizoriaus ekranu.

LG CURVED OLED TV

Ateities televizoriai bendraus su žiūrovais, tai vyksta jau ir dabar. Jie reaguoja į balso, judesių komandas. Televizoriai turi vis daugiau išmaniųjų savybių, jie tampa kompiuteriais.

LG CURVED OLED TV