Pradedama pasaulinė OLED televizorių lenktu ekranu prekyba

LG pradėjo išankstinę 55 colių OLED televizorių lenktu ekranu (modelis 55EA9800) prekybą. Tiesa, panorus šio televizoriaus, teks užsakinėti jį Pietų Korėjoje (kur ir įsikūrusi pasaulinė LG būstinė). Oficialiai televizoriais bus pradėta prekiauti nuo kito mėnesio.

LG Curved OLED TV

 

Televizoriaus kaina siek labai nemažai – 13 500 JAV dolerių, bet galintys sau tokį puikuolį, tikrai nesigailės. OLED, arba organinių šviesos diodų technologija kol kas neturi sau lygių vaizdo kokybės srityje. LG televizoriuje naudojamas keturių spalvų – baltos, raudonos, žalios, mėlynos – organinių šviesos diodų derinys WRGB, todėl vaizdas ekrane yra idealiai tikslus ir ryškus. Vaizdo kokybę papildo technologija „Color Refiner“, kuri užtikrina spalvų nuoseklumą ekrane, todėl atspalviai ir tonai nesikeičia žiūrint televizorių bet kuriuo kampu. Kaip ir tradicinis OLED ekranas, taip ir šis, lenktas, turi didelį kontrasto santykį.

Dėl lenkto ekrano vaizdas, tiek ekrano centre, tiek šonuose, yra vienodu atstumu nuo akių. Taip padidinamas matymo kampas ir vaizdo tikslumas, taip pat gerokai mažiau varginamos akys.  Nors televizoriaus korpusas yra neįtikėtino plonumo, vos 4,3 mm, jame įmontuoti galingi garsiakalbiai, todėl neteks skųstis nei vaizdo, nei garso kokybe. Beje, televizoriaus svoris taip pat nedidelis (atsižvelgiant į dydį) – 17 kg.

LG Curved OLED TV

OLED televizorius lenktu ekranu jau pelnė testavimo agentūrų „TÜV Rheinland“, „Intertek“ ir VDE sertifikatus, kurie patvirtina aukščiausią vaizdo kokybę. Beje, už dizainą, televizorius šiais metais pelnė pripažinimą „Red Dot“ apdovanojimų „Best of the Best“ kategorijoje.

Nors OLED televizoriai yra labai nepigūs, tačiau „DisplaySearch“ teigimu, jų naudojimas sparčiai didės. Prognozuojama, jog iki 2016 m. tokius televizorius savo namuose turės per 7 mln. vartotojų.