Kai įmonės ekologiškos ne tik žodžiais, bet ir darbais

Prieš kelis metus prasidėjusi ekologiškumo ir „žalumo“ tema nepraranda prasmės. Daugelis įmonių nori ir sakosi esantys draugiški aplinkai – viena iš jų yra ir LG.

Jei ir yra tokių, kurių kalbos taip ir lieka žodžiais, tai LG viską paverčia darbais. Ekologiškumo linijos įmonė laikosi jau seniai – mažina energijos sąnaudas gamyboje ir transportavime, kur tik gali produktams naudoja dalis, kurias vėliau galima perdirbti. Taigi, tai po kažkiek metų neatsidurs šiukšlynuose ir neterš gamtos.

LG EPEAT

 

Toks pat prasmingas likimas laukia ir daugelio LG televizorių. Daugiau nei 50 LG modelių – tarp jų HDTV, Smart TV ir 3D televizoriai – yra ekologiški. Tokį pripažinimą, o tiksliau ekologinį standartą jiems suteikė tarptautinė sertifikavimo programa EPEAT.

Šis sertifikatas ne šiaip gražus, bet tiesa sakant, netgi privalomas, jei nori sakyti, kad štai šis elektroninis prietaisas ekologiškas. EPEAT patikrina, kiek įrenginys sunaudoja energijos (kitaip sakant elektros), kiek jo dalių galima perdirbti, ar yra ir kiek pavojingų medžiagų, koks įpakavimas (ar nešvaistomas popierius ar pan. tik dėl grožio), ilgaamžiškumas ir pan.

Trumpai apie EPEAT: šis standartas pradėtas teikti nuo 2006 m. Iš pradžių jis buvo skirtas įvertinti monitorius. Tačiau netrukus pradėtas taikyti televizoriams, o dar kiek vėliau ir spausdintuvams bei kitai elektroniniai įrangai.