Ką galėjome pražiopsoti CES parodoje

Kasmet vykstanti tarptautinė paroda „CES 2013“ kelioms savaitėms tampa savotišku muziejumi. Ne tik dėl eksponatų gausos, bet ir dėl to, jog visų jų apžiūrėti tiesiog neįmanoma, netgi per tas kelias savaites. Ne veltui gamintojai dar kartą primena apie dėmesio vertas naujoves, kurių, apraibusios nuo didelių ekranų ir 3D efektų akys galėjo ir nepamatyti. O jei pamatė, galbūt ne taip stipriai įsidėmėjo.

LG GA7900 Google TV televizorius

Tos pareigos vedami norime atkreipti dėmesį į LG televizorių seriją „Google TV“. Tai televizoriai turintys „Google“ gamintą vartotojo sąsają „Google TV“. Šiais metais jų kolekcija bus papildyta dvejais naujais modeliais „GA7900“ ir „GA6400“.

Kuo gi šaunūs ir verti dėmesio šie televizoriai? Pradėkime nuo to, jog operacinės sistemos „Android“ pagrindu veikianti „Google TV“ valdoma vartotojo sąsaja yra labai patogi. Ji leidžia naršyti internete, naudotis socialiniais tinklais – visai kaip kompiuteryje. Gerai tai, jog galima be vargo vienu metu naudotis keliomis funkcijomis – klausytis muzikos, naršyti ar panašiai.

„Google TV“ suderinta su nuotolinio valdymo pulteliu „Magic Remote“ – televizorių ir visas jo funkcijas galima valdyti televizoriaus ekrane iškylančia QWERTY klaviatūra arba pačiu pulteliu. Kaip kam patogiau. Pultelis, beje, labiau panašus į kompiuterio pelę, mat turi analogišką ratuką, žymeklį, taip pat reaguoja į balso ar gestų komandas. Duodant komandas balsu, nereikia lėtai ir aiškiai skiemenuoti žodžių – pultelis „supranta“ natūralią tartį.

LG GA7900 Google TV televizorius

Naujoji vartotojo sąsaja nesipyksta su LG televizorių senbuve – pramogų platforma „Smart TV“. Veikdamos išvien jos suteikia galimybė jungti išorinius įrenginius belaidžiu ryšiu, ir iš jų į televizoriaus ekraną perkelti vaizdo įrašus. „Google TV“ suderinta ir su trimačio vaizdo „LG Cinema 3D“ technologija ir jam žiūrėti skirtais FPR (pasyvaus užrakto) akiniais.

Kas dar? Televizoriuje įdiegtos paieškos balsu „Voice Search“ bei greitojo gido „Prime Time“ programos. „Smart Home“ funkcijos dėka galima naudotis įvairiomis paslaugomis, nuo „VoD“ (Video on demand), „YouTube“ iki nuolat atnaujinamos orų prognozės. Televizorius turėtų patikti ir žaidėjams. Specialios programėlės „OnLive“ dėka jie „debesyje“ prisižvejos per šimtą žaidimų, kurių dalis – 3D formatu.

„Google TV“ televizoriai sukurti naudojant „Cinema Screen“ dizainą. Tai reiškia, jog jų rėmelis vos kelių milimetrų pločio, todėl vizualiai išplečia vaizdą, o pakabinus ant sienos atrodo tarsi paveikslai.

Liūdnoji žinia ta, jog naujieji modeliai „GA7900“ ir „GA6400“ prieinami tik JAV rinkoje. Na, bet gal tik kol kas.