„CES 2013“ – išmaniems namams skirta LG „Smart Home“ buitinė technika

„CES 2013“ parodoje „LG Electronics“ (LG) pristatė buitinę techniką su išmaniąja valdymo sistema „Smart Home“. Pažangi sistema veikia technologijų „Smart Share“ ir „Smart Control“ pagrindu, todėl buitinės technikos prietaisus galima valdyti nuotoliniu būdu, jie gali dalintis informacija vienas su kito bei kitais išoriniais įrenginiais, kaip išmanieji telefonai ar televizoriai.

LG Smart šaldytuvas

„Smart Home“ sistema leidžia į bendrą tinklą namuose integruoti pagrindinius buitinės technikos prietaisus: skalbimo mašiną, šaldytuvą, dulkių siurblį ir viryklę. Visus juos galima valdyti centralizuotai. Vartotojai gali pasirinkti nustatyti komandas rankiniu būdu prietaiso skystųjų kristalų ekrane arba nuotoliniu būdu išmaniuoju telefonu bei televizoriaus platformoje „LG Smart TV“ nuotolinio valdymo pulteliu „Magic Remote“. Be to, išmanioji buitinė technika suderinama su NFC (artimo lauko) technologija.

CES parodoje pristatytas LG šaldytuvas turi funkciją „Smart Manager“, kuri leidžia nuotoliniu būdu sekti maisto produktų atsargas – jų sąrašą ir galiojimo laiką. Šaldytuvas taip pat gali parekomenduoti receptą ir netgi siųsti komandą „Smart Home“ sistemoje esančiai viryklei, kad ji pradėtų šilti iš reikiamos temperatūros. Unikali „Health Manager“ savybė pagal vartotojo amžių, lytį, svorį ir ūgį suskaičiuoja kūno masės indeksą ir parenka individualų maitinimosi racioną, kasdieninį ar savaitinį meniu.

LG Smart šaldytuvas

Technologijos „Smart GridReady“ dėka šaldytuvas gali automatiškai reguliuoti sunaudojamos elektros energijos kiekį. Atnaujinta technologija „Smart Diagnosis“ leidžia buitinės įrangos prietaisams patiems nustatyti ir spręsti veikimo problemas, informuoja vartotojus apie galimus gedimus nuotoliniu būdu.

LG skalbimo mašimose įdiegta savybė „Smart Adapt“ leidžia parsisiųsti naujas skalbimo ciklo programas į išmanųjį telefoną ar tiesiogiai į skalbyklės skystųjų kristalų ekraną. Naudojant išmanųjį telefoną, vartotojas gali sekti informaciją apie skalbimo būseną, nuotoliniu būdu kontroliuoti ją balso komandomis.

LG Smart skalbimo mašina su džiovykle

Išmaniuoju telefonu ar platformoje „Smart TV“ galima nustatyti veikimo komandas LG dulkių siurbliui „Hom-Bot“. Vartotojas gali nustatyti išankstinį grafiką kada bus duodama komanda tvarkyti namus, nesvarbu ar tai būtų diena ar naktis. Be to, dulkių siurblys reaguoja ir į balso komandas.

LG Hom-Bot dulkių siurblys

LG išmanioji viryklė turi funkcijas „Smart Access“, „Smart Adapt“ ir „Smart Diagnosis“, kurios suteikia galimybę nuotoliniu būdu stebėti veikimo procesą, ieškoti receptų, taip pat diagnozuoti problemas.

„LG Smart Home“ buvo nominuota 2013 m. „CES Innovations Awards“ už vartotojo sąsają ir savybių rinkinį.

  • Lukrecija Smith

    Manau, kad Smart buitinė technika tikrai palengvina gyvenimą. Pati labai noriu siurblio robotuko, kuris pats tvarko namus.