LG tyrimas: 62 proc. lietuvių pabėga nuo rutinos žiūrėdami filmus

„LG Electronics“ (LG) pristato interaktyvią „Facebook“ programėlę „Life‘s Good“, skirtą trumpam nuo rutinos ir kasdienių rūpesčių norintiems atitrūkti žmonėms. Lietuvišką šios programos versiją gali išmėginti kiekvienas internautas mūsų šalyje – prisijungę asmenine „Facebook“ paskyra vartotojai galės tapti filmo herojais, taip pat kurti muzikos klipus su savo nuotraukomis ir vardais.

Pasaulinę naujosios programos kampaniją pristato Kanados grupė „The Moffatts“ bei jaunasis Pietų Korėjos šokėjas Min-woo Hwang, vadinamas „Little PSY“ vardu.

„Facebook“ programėlę „Life‘s Good“

Prisijungus prie naujosios programos, adresu www.lifesgoodlg.com, vartotojai bus nukeliami į filmo veiksmą, patys taps jo herojais. Būtent filmai, LG tyrimo duomenimis, yra geriausias būdas atitrūkti nuo kasdieninės rutinos (62,3 proc.). Tyrimo, kuriuo buvo siekiama nustatyti, kaip žmonės kovoja su rutina, kas juos daro laimingus ar sukelia nepasitenkinimą, rezultatai atskleidė, jog filmai mėgstamiausi tarp jaunų žmonių. Kaip geriausią būdą atitrūkti nuo rutinos 59,3 proc. lietuvių taip pat paminėjo naršymą internete, 33 proc. – kompiuterinius žaidimus.

LG programa suteikia galimybę dalyvauti filme, pilname simpatiškų, linksmų veikėjų. Tyrimo duomenimis, būtent tokie veikėjai labiausiai mėgstami lietuvių (36,6 proc.). Dar 32,5 proc. respondentų mėgsta veikėjus, kurie atrodo kaip ir paprasti žmonės realybėje. Beje, pastaruosius veikėjus labiausiai mėgsta žmonės 40-50 m. amžiaus grupėje.

Tyrimo duomenimis, lietuviams itin svarbi šeima ir draugai. Būtent su jų pagalba 44,5 proc. žmonių pabėga nuo rutinos, dar 33 proc. išbando naujas veiklas, hobi. Geri santykiai su šeima bei draugais yra pagrindinė laimės priežastis 72,5 proc. respondentų. Geri ar blogi santykiai su šeima bei draugais atitinkamai lemia didžiausią laimę ar nepasitenkinimą žmonėms 30-50 m. amžiaus grupėje. Jiems sveikata yra antra svarbiausia priežastis jaustis nelaimingiems, o geriausias būdas trumpam užsimiršti nuo rūpesčių yra leisti laiką internete.

LG tyrimas: Life's Good

Jauni žmonės (15-29 m.) labiau nerimauja dėl rūpesčių darbe ar mokymo įstaigoje  (75,4 proc. 15-19 m. ir 52,9 proc. 20-29 m. amžiaus grupėje), nei dėl blogų santykių su šeima bei draugais (atitinkamai 53,7 ir 52,8 proc.) ar sveikatos problemų (atitinkamai  45,8 ir 46,6 proc.). Sėkmė darbe ar mokslo įstaigoje jiems taip pat yra svarbiausia priežastis jaustis laimingiems. Šiai amžiaus grupei geriausias būdas atitrūkti nuo rūpesčių yra filmų žiūrėjimas.

Skirstant respondentus pagal lytį, moterys ir vyrai laimingiausi yra dėl tų pačių priežasčių – gerų santykių su šeima ar draugais. Tačiau nepasitenkinimo priežastys skiriasi. Moterys labiausiai nelaimingos dėl blogų santykių (58,9 proc.), tuo tarpu vyrams didesnį nepasitenkinimą sukelia problemos darbe (46,2 proc.). Blogai besiklostantys santykiai vyrams yra antra priežastis jaustis nelaimingiems (42,3 proc.). Šiek tiek skiriasi ir vyrų bei moterų atitrūkimo nuo rutinos būdai. Vyrams geriausi būdai yra internetas, filmai ir kompiuteriniai žaidimai (atitinkamai 66,1, 62,9 ir 37,8 proc.). Moterys renkasi filmus, internetą ir knygas (atitinkamai 61,7 , 53,3 it 41,5 proc.).