Kaip mobilieji telefonai „ima valdžią“ mūsų gyvenime

Didžiosios Britanijos laikraščio „The Guardian“ tyrimas atskleidė, jog pirmadieniais 6 val. ryto ir šeštadieniais 15 val. daugiau nei 50 proc. vartotojų internatą naršo mobiliaisiais telefonais. Nors mobilieji dar neišstūmė kompiuterių, tačiau tam tikromis dienomis ir valandomis jie „ima viršų“, ypač ieškant eismo naujienų ir perkant internete.

telefono ir kompiuteris

Pirmadieniais eismo kamščių stebėjimas per išmaniuosius telefonus ir kitus mobiliuosius įrenginius sudaro 35 proc. visų peržiūrų. Tai 10 proc. daugiau nei 2011 m. „The Guardian“ teigimu, ypač daug peržiūrų mobiliuoju telefonu sulaukiama rytais nuo 6 iki 7 val. ir šeštadieniais apie 15 val., kai vyksta „Premier“ lygos varžybos.

Jiems antrina ir interneto parduotuvių tinklas „Fab.com“, teigiantis, jog daugiau nei 50 proc. pirkimų internetu šeštadienio rytais yra atliekami naudojantis telefonais. Didžioji dalis, 53 proc. mobiliųjų pirkėjų sulaukiama šeštadieniais tarp 12 val. nakties ir 6 val. ryto. Savaitgaliais net 40 proc. pirkimų internete vyksta mobiliaisiais telefonais. Šeštadienio vakarai taip pat populiarūs – 44 proc. vartotojų mobiliaisiais telefonais perka tarp 18 val. ir vidurnakčio.

Įdomu ir tai, jog didžiausias mobiliųjų programėlių naudojimas yra tarp 19 ir 23 val. o piką jis pasiekia 21 val. Suskaičiavus bendrai, toks naudojimasis lenkia netgi naršymą internete.

Žinoma, šie skaičiai dar nenusako tendencijos, jog mobilieji išstumia kompiuterius. Šie du pomėgiai eina greta vienas kito. Tačiau „Guardian“ prognozuoja, jog lūžio taškas mobiliųjų naudai ateis jau po keleto metų. „Fab.com“ tuo tarpu teigia, jog ši tendencija įsitvirtins kur kas greičiau. Jau dabar 33 proc. visų pirkimų internete yra atliekami mobiliuoju telefonu. Jau artimiausiu metu, anot „Fab.com“, mobiliųjų telefonų „eismas“ internete padidės daugiau nei 50 proc.

Realybė tokia, jog nuolatos maigome vienokius ar kitokius mygtukus viename ar kitame įrenginyje. Viskas priklauso nuo to, kur esame ir ką reikia atlikti. Mobilieji padeda tuo metu, kai kompiuterį sudėtinga turėti kartu su savimi, kaip kad ryte gulinėjant lovoje, pietaujant restorane ar tiesiog leidžiant laiką ne namuose.

Kad ir kaip bebūtų, tradicinis kompiuteris niekur neišnyks ir toliau išlaikys savo tvirtą vietą, tačiau taps savotišku sunkvežimiu, kuris būtinas atliekant specifinius darbus, kai tuo tarpu kasdienai mes naudojame lengvuosius automobilius. Taip ir kompiuteriai – jie bus būtini darbui ofise, tyrimų laboratorijose ar turinio kūrimui. Tačiau smulkesnius dalykus galėsime atlikti mobiliaisiais įrenginiais.