Ultra platus LG monitorius

„LG Electronics“ (LG) ruošia Kalėdines dovanas. Viena jų – jau kitą mėnesį pasaulinėje rinkoje pasirodysiantis monitorius „EA93“. Tai pirmasis pasaulyje monitorius, turintis 21:9 vaizdo kraštinių santykį.

Kuo svarbus toks kraštinių santykis. Ogi tuo, jog 21:9 santykio ekranas yra autentiškas filmų formatui, todėl žiūrint vaizdas neišsikraipo, nereikia jo konvertuoti. Tai itin aktualu žiūrint filmus iš vaizdajuosčių ar atsiųstus internetu. Nereta problema, jog tokį filmą keliant į monitorių ar televizorių, jo formatas neatitinka įrenginio kraštinių santykio, todėl vaizdas šiek tiek išsikreipia (pvz. susiaurinamas ar išplečiamas) ir jį būtina formatuoti, siekiant kokybės.

Pritaikytas „multitaskinti“

Nekalbant apie tai, jog plačiame, 29 colių įstrižainės ekrane patogu peržiūrėti filmus ar žaisti žaidimus, monitorius leidžia patogiai dirbti kelis darbus vienu metu, mat speciali funkcija prireikus padalina ekraną į keturis atkirtus, analogiško santykio ekranus.

Tokiame „suskaldytame“ ekrane, patogu redaguoti dokumentus, sulyginti informaciją iš kelių skirtingų šaltinių ir pan.

Ši ekrano dalinimo funkcija ypač aktuali grafikos dizaineriams. Dėl būtinybės lyginti darbus jie tradiciškai dirba net su keliais monitoriais greta. LG monitorius „EA93“ ne tik prireikus padalina ekraną, bet ir „Dual Link“ jungtimi sujungia kelis išorinius įrenginius ir perkelia jų turinį į atskirus ekrano segmentus.

Labai tikslios ir gyvos spalvos

„LG EA93“ turi galybę technologijų, skirtų užtikrinti vaizdo kokybę. Visų pirma monitorius turi IPS matricą, kuri tradiciškai skirta su vaizdu dirbantiems profesionalams, mat pasižymi itin geru spalvų atkūrimu, „super“ sparčiu – 5 milisekundžių vaido atsako greičiu.

IPS matrica taip pat turi platų 178/178 laipsnių matymo kampą. Tai labai svarbi savybė monitoriams ar televizoriams. Mat tradiciškai, susėdus prie ekrano keliems žmonėms, tas, kas sėdi šone, mato gerokai prastesnį vaizdą, nei tas, kuris sėdi tiesiai priešais ekraną. Jei įrenginys turi platų matymo kampą, ši problema nebeaktuali, nes vaizdo kokybė nesiskiria.

Naujasis monitorius turi 100 proc. sRGB sistemą, kuri padeda suvienodinti įvairių į monitoriaus ekraną „patenkančių“ vaizdo dokumentų spalvas. Vaizdo ryškumas ekrane siekia 300 nitų, rezoliucija – 2560×1080.

Kitos, ne mažiau svarbios savybės

„LG EA93“ turi „LG Cinema Screen“ dizainą. Jis ypatingas tuo, jog ekrano kraštinių rėmelis itin siauras, o žiūrint filmus ar žaidimus, netgi susilieja su vaizdu ir vizualiai nesimato. Tai šauni savybė, mat neapriboja matymo lauko, atvirkščiai – jį vizualiai išplečia.

Monitoriuje apstu jungčių, kurios leis prijungti išorinius įrenginius, perkelti informaciją. Čia rasite ir Dvi-D Dual, HDMI ir MHL, skirtą jungti išmaniuosius telefonus, universalias USB 3.0, Display Port, PC Audio In, Headphone Out jungtis.

Na, o kaip gi be garso. Jį atkurs du 7 vatų galios garsiakalbiai.

  • Romas

    Kada LT prekyboje atsiras ir kkia bus kaina?