„Android Jelly Bean“ naujienos

Žaliasis „Android“ robotukas nenuilsta – ką tik jis išleido naujo skonio operacinę sistemą „Jelly Bean“. Žvilgtelkime, ką gi naujo siūlo naujoji versija, žinoma, be savaime suprantamų patobulinimų – galingesnio veikimo ir efektyviau naudojamos energijos.

Android

Pleškink visomis kryptimis

Iš visų naujovių galime išskirti visiškai naujas fotografavimo galimybes. Su „Android 4.2“ galima „pleškinti“ nuotraukas visomis kryptimis, o speciali programa jas sudės į panoraminę nuotrauką. Ja, kaip ir kitomis, galima dalintis  „Google+“ ar įdėti į „Google maps“, kad pamatytų visas pasaulis.

Android 4.2 - Jelly Bean

Išmanesnė klaviatūra

Turbūt daug kam jau atsibodo maigyti klavišus (net ir lietimui jautrioje klaviatūroje) rašant trumpąsias SMS žinutes. Galima pamiršti šį nepatogumą, mat nuo šiol, rašant žinutes, reikės tiesiog slysti pirštu nuo raidės iki raidės. Taip pat nereikės dėti tarpų, nes klaviatūra tai padarys automatiškai. Beje, galima viską daryti dar paprasčiau pasirinkus žodžių nuspėjimo funkciją.

Platesnis ekranas

„Android 4.2“ versija leidžia praplėsti telefono ekraną kelis kartus. Tai galima padaryti prijungus telefoną belaidžiu ryšiu prie HDMI jungtį turinčio televizoriaus. Taip į televizoriaus ekraną perkelti mėgstamus serialus ar „YouTube“ filmukus.

Android 4.2 - Jelly Bean

Išmanusis žodynas

„Android“ patobulino ir žodyną. Jis tapo tikslesnis. Be to, jį galima valdyti balso komanda, tai reiškia, jog galima išsiverti žodžius balsu tiesiog einant gatve.

„Daydream“

Galbūt ne daugiausiai naudojama, bet tikrai verta dėmesio funkcija yra „Daydream“. Kai nesinaudojate telefonu, ji ekrane automatiškai rodo naujausias nuotraukas iš albumo ar dienos naujienas.

Android 4.2 - Jelly Bean

Praleistų skambučių priminimas

„Android“ turi funkciją, skirtą tiems, kurie vėluoja ar užmiršo apie praleistus skambučius. Vienu prisilietimu galima pamatyti visus savo priminimus ir praleistus skambučius vienoje vietoje.

„Google Now“

Dar viena iš „Android 4.2“ naujovių yra „Google Now“. Ji leis pasijausti viską žinančiu, kai kiti stebėsis jūsų sugebėjimais. Ši programėlė suteiks informaciją apie orus, traukinių atvykimą, išvykimą, leis pamatyti gražiausias nuotraukas ir artimiausius renginius vietoje, kurioje esate.

Android 4.2 - Jelly Bean

Telefonas bendraus balsu

Dabar itin lengva greitai gauti reikiamus atsakymus ir ieškoti užklausų rezultatų. „Android“ leis ieškoti reikiamos informacijos balsu. O šauniausia tai, jog ir telefonas atsakys balsu. Nebereiks skaityti atsakymų, o tiesiog išklausyti juos tiesiogiai per garsiakalbį ar ausines.

Artimas telefonų bendravimas

Su „Android Jelly Bean“ galima lengvai dalintis nuotraukomis, vaizdo įrašais, kontaktais, „YouTube“ filmukais ir programėlėmis. Tereikia šalia pridėti du telefonus, turinčius NFC (artimo laiko) funkciją.

Android 4.2 - Jelly Bean

Lankstus poreikiams darbalaukis

Su „Jelly Bean“ lengva pritaikyti darbalaukio paveikslėlį pagal individualius poreikius. Pridėjus reikiamą programėlę, telefonas automatiškai padaro jai vietos darbalaukyje. Be to, „Jelly Bean“ automatiškai reguliuoja naujųjų programėlių ikonų dydį pagal vartotojų individualius poreikius.