Tyrimas: koks populiariausias būdas ieškoti dienos naujienų?

Vis dažniau pasigirsta kalbų, jog laikraščių era artėja į pabaigą. Tai toli gražu ne tiesa, tačiau tenka sutikti, jog žmonės vis dažniau renkasi nemokamą spaudą internete. Ypač kai žinias galima perskaityti telefono ar planšetinio kompiuterio ekrane.

JAV tyrimo bendrovės „Pew Research Center“ tyrimas atskleidė, jog išmanieji technikos prietaisai nemažina skaitytojų susidomėjimą spausdintu žodžiu. Tik 24 proc. tyrimo respondentų sutiktų atsisakyti spausdintų leidinių.

Tyrimas atskleidė, jog planšetinių kompiuterių bei išmaniųjų telefonų naudotojai skaitydami naujienas mieliau renkasi įprastą interneto naršyklę, o ne specialias programėles – tai teigia 60 proc. planšetinių kompiuterių bei 61 proc. išmaniųjų telefonų naudotojų. Atitinkamai 23 ir 28 proc. apklaustųjų prisipažino, jog naudojasi sparčiosiomis programėlėmis. Dar 16 proc. planšetinių kompiuterių ir 13 proc. išmaniųjų telefonų savininkų neteikia pirmenybės nei vienam būdui – jiems svarbiausia gauti reikiamą informaciją.

Taip pat paaiškėjo, jog labiausiai ištroškę žinių yra planšetinių kompiuterių naudotojai. Naujienas jie seka net keliose platformose. 54 proc. respondentų žinias skaito išmaniajame telefone, 77 proc. – kompiuteryje, o pusė apklaustųjų kasdien perverčia ir laikraščius. Įdomu ir tai, jog net ketvirtadalis apklaustųjų naudojasi visais išvardintais būdais.

Tyrimo metu paaiškėjo, jog naujosios technologijos nelabai turi įtakos laikui, kada skaitomos naujienos. Nesvarbu ar laikraštyje, ar išmaniajame įrenginyje, daugiausiai respondentų teigė, jog naujienas skaito nuo 8 iki 12 bei tarp 17 ir 20 valandos – tuomet, kai būna namuose.