Modernūs puikuoliai – „LG WRGB OLED“ televizoriai

Apetitas technologijoms, rodos, nepasotinamas. Puikus garsas visuomet juk gali būti dar geresnis, o vaizdas – dar ryškesnis. Ne išimtis ir televizoriai. Kad ir kokią puikią „vaizdo dėžę“ turėtume namuose, pamažu pradedame dairytis į ateities technologijas, kurias šiandieną įkūnija OLED televizoriai.

Smagu, kad šią ateities technologiją jau galima pasistatyti savo namuose. Ne taip seniai tik parodų stendus puošę OLED televizoriai buvo pristatyti „plačiajai rinkai“. Taigi, trumpai apie juos.

LG 55EM9600 OLED televizorius

Kas yra OLED televizorius?

OLED terminą galima iššifruoti, kaip „organiniai šviesos diodai“. Čia svarbus žodis „organiniai“ – būtent tokie diodai (kitaip nei LCD ar LED) patys skleidžia šviesą reaguodami į elektros srovę, todėl jiems nereikia papildomo galinio apšvietimo.

OLED technologija suteikia pranašumą, prieš įprastinus televizorius. Visų pirma, OLED televizoriai sunaudoja labai mažai energijos. Taip pat, ši technologija, leidžia sukurti ypatingai ploną dizainą. Kai kalbame apie ploną ekraną, išties turime omenyje ploną, net popieriaus lapui galintį prilygti ir milimetrais (o ne centimetrais) matuojamą storį.

Kuo išskirtiniai LG OLED televizoriai?

LG sparčiai kuria OLED technologijas – pristatė plačiausią OLED televizorių, o vėliau išleido plačiajai rinkai skirtus modelius. Naujausias kompanijos išradimas – WRGB OLED technologija (tradicinė yra RGB OLED).

Kad ir kaip vertintume televizoriaus funkcijas bei savybes, svarbiausia iš jų yra vaizdo kokybė. Čia prisimename, jog puikus vaizdas visuomet gali būti dar geresnis. Todėl RGB (trijų spalvų – raudonos, žalios ir mėlynos) kombinacija buvo modifikuota, prie jos pridedant ketvirtą baltą spalvą.

Būtent balta spalva leidžia tiksliau atkurti spalvas ir suteikia ryškumo. Aštresnių spalvų dėka spalvos tampa kontrastingos bei artimesnės matomoms realybėje.

Dar vienas privalumas – matymo kampo plotis. Kitaip tariant, LG WRGB OLED televizorius suteikia galimybę stebėti vaizdą ekrane iš įvairių kampų, nepabloginant vaizdo kokybės.