Ateities technologijų Olimpiada

Visiems su nekantrumu belaukiant 2012-ųjų Olimpinių žaidynių, Londonas dėlioja paskutinius pasiruošimui šventei taškus. Didžiosios Britanijos sostinė su pasididžiavimu ruošiasi svetingai pasitikti visus dalyvius, svečius ir vietos gyventojus, siūlydama daug malonių sporto ir laisvalaikio naujovių.

Sportininkas

Vankuverio žiemos Olimpiada pelnė socialinių žaidynių vardą dėl aktyviai naudotos socialinės žiniasklaidos priemonių. Tuo tarpu, XXX–osios vasaros žaidynės pretenduoja tapti ateities technologijų Olimpiada. Šiam titului yra realus pagrindas, nes Londono  tikslas – surengti mobiliausias ir interaktyviausias žaidynes per visą jų istoriją: dalyviams siūloma pasinaudoti mobiliosios bankininkystės paslaugomis, prisijungti prie didžiausios Europoje nemokamo belaidžio interneto zonos, stebėti renginį per 3D televizorius ar išbandyti telefonus su NFC (artimo lauko komunikacijos) sistema.

Išaugusi programėlių pasiūla žada palengvinti Olimpiados svečių kasdienybę. Telefonų naudotojai gali greitai ir patogiai rasti Olimpiados tvarkaraštį, tiesiogiai stebėti naujausius rezultatus, dalintis nuotraukomis bei vaizdo įrašais. Programėlės leis lengviau orientuotis miesto šurmulyje, vienoje vietoje talpins autobusų bei metro grafikus, siūlys pasinaudoti navigacijos paslaugomis bei rasti greičiausius maršrutus.

Technologinėmis naujovėmis skatinami naudotis ir sporto aistruoliai, ir patys olimpiečiai – tokiu būdu jie galės varžytis ir pildydami interneto dienoraščius, dalindamiesi patirtimi ar išgyvenimais. Gera žinia ta, jog aistruoliai galės „iš arti“ matyti visus žaidynių užkulisius bei sekti naujausią informaciją. Tiems, kurie neturėjo galimybės įsigyti bilietus į stadionus, siūloma išbandyti naujos kartos interaktyvią 3D televiziją, kuri leis televizoriaus ekrane kartu matyti varžybas ir mažesniame ekrane stebėti socialinio tinklo žinutes, komentarus apie jas.

Įdomią bei naudingą technologinę paslaugą telefonų su NFC technologija savininkams pateikė kompanija GfK. Atvykę į Olimpiadą pasaulio piliečiai telefonu galės patogiai apmokėti įvairias paslaugas: taksi, drabužius ar pan.

Įvairaus tipo technologijoms šių metų vasaros žaidynės išleido per 500 milijonų svarų sterlingų. Akivaizdu, jog Londonas žada nustebinti ne tik nauju sprinterio Usain Bolto rekordu, bet ir gausybe technologinių pasiekimų.