Modernioji Pensilvanija

Modernaus meno muziejai daugeliui asocijuojasi su tam tikru chaosu, sunkiai suvokiamomis figūromis, kurios gimė iš, atrodytų, gana padrikų ir nuolat kintančių autoriaus minčių. Tokį nusistatymą tikrai pakeis James Minchener muziejus, įsikūręs Pensilvanijos valstijoje JAV.

Muziejus

James Minchener yra apie penkiasdešimties istorinių epų autorius – jo kūriniai parduoti 100 mln. tiražu. Minchesterio muziejuje demonstruojami ne paties autoriaus, o kitų jo gimtojoje Pensilvanijoje sukurti darbai.

Muziejus

Muziejus yra  įkurtas buvusiame Bucks County kalėjime, kuris buvo rekonstruotas, tačiau vis dar turi tvirtas bei mistiškai atrodančias akmenines sienas. Nenorėdami atsilikti nuo Barnes muziejaus Filadelfijoje (taip pat skirtas Pensilvanijos menui), James Michener muziejus pristatė stiklinį paviljoną, pavadintą Putman vardu.

Muziejus

Kieran Timberlake projektuotas muziejaus Putman paviljonas – tai labai detalus bei preciziškas didžiulis kambarys stiklinėmis sienomis. Viena iš jų atsiveria tiesiai į kalėjimo plytų sieną, taip paversdama ją didžiuliu natūraliu paveikslu. Stiklinė stačiakampio formos konstrukcija yra pastatyta iš 7 m aukščio ir beveik 2 m pločio stiklo plokščių, kurių kiekviena sveria daugiau nei pusantros tonos.

Muziejus

Jei teks būti netoliese, kviečiame apsilankyti.

Muziejus

Muziejus