Interviu: trumpai apie IPS monitorių kalibravimą

Apie IPS monitorių šaunumą pasakoja Kim, Myung-Wook, LG monitorių plėtojimo skyriaus vadovas.

Kas yra spalvų kalibravimas?

Kim: įvairūs vaizdus atkuriantys įrenginiai – monitoriai, skaneriai, spausdintuvai – turi skirtingas spalvų charakteristikas, todėl kiekvieno jų atkuriamas vaizdas kartais skiriasi. Procesas, kurio metu sumažinamas šis spalvų skirtumas ir yra vadinamas kalibravimu.

Kokie techniniai parametrai lemia monitoriaus sukalibravimą?

Kim: tai skleidžiamos šviesos intensyvumą nusakanti gama reikšmė, spalvų temperatūros svyravimas ir atstumą tarp dviejų spalvų žymintis parametras Delta E.

Ką kalibravimo procese reiškia gama 2.2 koeficientas?

Kim: gama 2.2 koeficientas reiškia, jog šviesumas ir kontrastas tinkamas, todėl IPS monitorius gali atkurti originalias spalvas. Mažesnis koeficientas žymi, jog vaizdas turėtų būti kalibruojamas.

Ką reiškia, kai IPS monitorių spalvų temperatūros pakitimas yra ±500K ar mažiau?

Kim: kuo mažesnis spalvos temperatūros pakitimas, tuo lengviau atkuriamos natūralios spalvos. ±500K spalvų temperatūros pakitimas yra optimalus, jis reiškia, jog IPS monitorius atkuria natūralias spalvas.

Ką reiškia, kai IPS monitorių Delta E vertė yra 5 arba mažesnė?

Kim: tai reiškia, kad spalvos atkuriamos tiksliai, be iškraipymo, nes spalvos skirtumas tarp pilkos spalvos skalių yra mažas. Kalbant bendrai, reikia pažymėti, jog IPS monitoriai yra geriausi pagal natūralių spalvų atkūrimą ir platų matymo kampą.