Turinio apsikeitimas tarp įrenginių – ką gali tavo televizorius?

Tam tikros tendencijos, ar tiesiog mados, būdingos kiekvienoje srityje. Ne išimtis ir televizorių rinka. Čia pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie galimybę keistis informacija nuotoliniu būdu su kitais įrenginiais – išmaniaisiais telefonais, kompiuteriais ir t.t. Kaip sužinoti, ar tavo televizorius irgi tą gali?

Visų pirma, tai turi būti pakankamai naujas (ne senesnis nei poros metų) televizorius „LG Cinema 3D Smart TV“. Šie televizoriai turi funkciją „Smart Share“, kuri užtikrina suderinamumą su įvairiomis turinio apsikeltino technologijomis – DLNA, WiDi, MHL ar 2nd Display. Būtent šių technologijų dėka televizoriaus ekrane rodomą filmą galima peržiūrėti kompiuteryje ar atvirkščiai. Susipažinkime su jomis.

DLNA standartas

Paveikslėlio viršutiniame kairiajame kampe esantis ženkliukas reiškia, jog įrenginys yra suderintas su DLNA (Digital Living Network Alliance) standartu. Tai elektronikos gamintojų sukurtas standartas leidžiantis namų tinkle esantiems elektronikos prietaisams tarpusavyje keistis skaitmenine informacija, pvz. muzika, nuotraukomis, vaizdo įrašais.

Kas gali turėti DLNA standartą? – tai kompiuteriai su „Windows“ operacine sistema, telefonai su „Android“ operacine sistema, „Blu-Ray“ diskai, planšetiniai kompiuteriai, belaidžiu ryšiu veikiantys spausdintuvai, žaidimų konsolės, video kameros ir netgi naujausi „išmanieji“ šaldytuvai. Visi jie gali nuotoliniu būdu jungtis prie televizoriaus ir į jo ekraną perkelti tam tikrą informaciją.

Technologija WiDi 

Viršutiniame kairiajame kampe esantis ženkliukas žymi „Intel“ sukurtą technologiją „Wireless Display“ (WiDi). Ji skirta sujunti kompiuterį su televizoriumi be laidų ar interneto tinklo.

WiDi leidžia rodyti tiek tą patį, tiek ir skirtingą vaizdą kompiuteryje ir televizoriuje. Taip galima, sakykim, esant skirtinguose kambariuose keliems žmonės žiūrėti filmą vienu metu – vieniems televizoriaus ekrane, kitiems – kompiuterio. Kita vertus, pvz. kol vaikai žiūri iš kompiuterio transliuojamą filmą televizoriaus ekrane, jūs tame pačiame kompiuteryje galite atlikti kitus darbus.

2nd Display

Apatiniame kairiajame kampe pavaizduotas ženklas nurodo, jog televizorius turi „2nd Display“, kitaip tariant, antrojo ekrano funkciją. Ji leidžia žiūrėti televizoriuje rodomą programą ar filmą per kitą nešiojamąjį įrenginį esant virtuvėje, miegamajame ar vonioje – tai netgi nepriklauso nuo to, kurioje vietoje yra televizorius.

Tai neapriboja erdvės – juk lengvai galima persijungti kulinarijos šou iš televizoriaus į kompiuterio ekraną esant virtuvėje (ir čia pat vietoje mokytis pjaustyti salotas), arba balkone šiltą vakarą peržiūrėti populiarų muzikinį šou – tam nereikės tempti televizoriaus, nes vaizdą perkelti galima į išmanųjį telefoną.

MHL jungtis

Kairėje pusėje pavaizduotas ženklas MHL (Mobile HD Link) turėtų ypatingai džiuginti žaidimų mėgėjus. Ši „nuotolinė“ jungtis leidžia išmaniajame telefone esančius žaidimus perkelti į televizoriaus ekraną. Valdymo konsolę atstoja nuotolinio valdymo pultelis „Magic Remote“.

Beje, MHL jungtimi iš telefono į kompiuterį galima kelti įvairaus formato turinį, ne tik žaidimus. Smagu ir tai, jog perkeltą turinį galima ne tik peržiūrėti, bet ir patogiai valdyti – perjungti, nustatyti įvairius parametrus ir panašiai.