Valdyti televizorių balsu

Televizoriaus nuotolinio valdymo pultelis buvo išrastas 1950 m. Tuo metu jis vadinosi „Lazy Bones“ ir buvo jungiamas prie televizoriaus laidu. Dar po penkių metų buvo pristatytas belaidis nuotolinis pultelis „Flashmatic“. Nuo to laiko žmonės galėjo patogiai sėdėdami ant sofos perjunginėti kanalus.

Šių laikų nuotolinio valdymo pultelio koncepcija ne ką pakito nuo belaidžio pirmtako – pagrindinė paskirtis yra perjunginėti kanalus ir keisti garso stiprumą. Norėdama pasiūlyti kažką naujo ir praktiško, LG sukūrė pultelį „Magic Remote“, kuris be įprastinių savybių veikia kaip kompiuterio pelė – geba pažymėti objektus, juos tempti ekrane, taip pat turi ratuką, kuriuo patogu slankioti puslapius aukštyn ir žemyn. Naujasis pultelis reaguoja į gestus ir atpažįsta balso komandas. Būtent apie pastarąsias šį kartą norime pakalbėti plačiau.

LG Smart TV valdymas balsu

Balso atpažinimo komanda nėra sensacinga naujiena – tokios galimybės siūlomos mobiliuosiuose įrenginiuose (pvz. telefonuose), taip pat ir televizoriuose. Skirtumas tik tas, jog „Magic Remote“ įdiegta funkcija labai tiksliai atpažįsta tariamus garsus, todėl nereikia jų kartoti po keletą kartų, įtakos nedaro netgi triukšminga aplinka.

Tiesa ta, jog lietuviai susiduria su problema, kuomet naujose tokio tipo technologijose nėra gimtosios kalbos – tuomet koją pakiša akcentas ar netiksli tartis. „Magic Remote“ įdiegta valdymo balsu komanda atskiria įvairius anglų kalbos akcentus, taip pat „supranta“ rusiškai. Be to, įtakos neturi ir kalbėjimo tembras – nesvarbu ar kalbate greitai ar lėtai tariate žodžius – juos programa fiksuoja ir atpažįsta netgi panašiai tariamus garsus.

LG Smart TV valdymas balsu

„Magic Remote“ valdymo balsu komanda labai praverčia tuomet, kai bežiūrėdami televizorių norite atlikti papildomus veiksmus ekrane. Pvz. žiūrėdami sporto rungtynes galite balsu „iškviesti“ socialinį tinklą ir padiktuoti draugams rezultatą – nereikia nukreipti akių nuo veiksmo, kuomet rankomis įvedinėjam tekstą. Dar vienas puikus pavyzdys – žiūrėdami istorijos kanalą, balso komanda galite atverti internetą ir jam padiktuoti, jog norite išsamesnės informacijos apie Didžiąją Kinijos sieną. Balsu galima atverti tam tikrą filmą ar žaidimą iš programos „LG 3D World“ – tereikia pasakyti jo pavadinimą.

Balso atpažinimo komanda prieinama „LM960V“ ir „LM860V“ serijos televizoriuose – tereikia įsidiegta „Smart TV“ funkcijos atnaujinimus, kurie pasirodė birželio 5 dieną.