Formulė 1 trasa Monake

Monako trasa (pilnas pavadinimas „Circuit de Monaco“ arba Monte Karlo trasa) yra viena seniausių ir sudėtingiausių Forumlė 1 lenktynėse. Rungtyniaujant privalomas preciziškas vairavimas ir techninis tikslumas – bent menka klaida praktiškai garantuoja pasitraukimą iš kovos.

Monakas Formulė-1

Tai pati lėčiausia trasa Formulė 1 čempionate pagal vidutinį rato įveikimo laiką. Bolidai privalo važiuoti su maksimalia įspaudžiamąja galia, kad atlaikytų didelį krūvį tarp nuolatinių pagreitėjimų ir lėtų posūkių.

Formulė-1

Laimėti Monako Grand Prix laikoma prestižu, o vairuotojas įrašomas į geriausiųjų sąrašą. Kita vertus trasa yra labai nesvetinga – ji siaura ir pavojinga. Pralenkti savo varžovą joje beveik neįmanoma. „Portier“ kampas yra bene pagrindinis, kur galima pagerinti rezultatą. Tačiau visiškai priešingas yra „Loews“ posūkis, kuris privertė varžybas baigti ne vieną žymų lenktynininką, kaip Ayrton Senna ir Michael Schumacher.

Formulė-1

Tarp Monako Grand Prix laimėtojų lyderis yra A. Senna – jis šią trasą laimėjo daugiausiai,  net šešis kartus. Po penkis kartus Monake pergale džiaugėsi Graham Hill (dar žinomas kaip „ponas Monakas“) ir M. Schumacher. Alain Prost nuskynė keturias pergales, Stirling Moss ir Jackie Stewart – po tris.

Įdomu tai, jog Monako lenktynių trasa beveik nepakito nuo pat 1955 m., kuomet Formulė 1 varžybos čia vyko pirmą kartą. Kiek žymesni pakeitimai atsirado tik 2003 m. kaip buvo „švelninamas“ sudėtingas „Rascasse“ posūkis.