Švenčiausios pasaulio vietos

Apsilankymai gamtoje žmones ramina, pakylėja nuotaiką, atneša džiaugsmo. Visgi, kai kurios vietos keliautojus masina ne tik dėl grožio, bet ir dėl to, jog yra laikomos šventomis. Jei ieškote nušvitimo ar bent jau kelių minučių rimties, kviečiame susipažinti su švenčiausiomis pasaulio vietomis.

Parnaso kalnas (Mount Parnassus) Graikijoje

Parnaso kalnas nuo neatmenamų laikų užima svarbią vietą graikų mitologijoje. Senovės graikai tikėjo, kad Parnase gyvena dievas Apolonas ir mūzos, tad nenuostabu, kad šiame regione itin sparčiai plito poezija, buvo kuriama muzika. Nors dabar mistinę kalno aurą bando užgožti modernios pramogos – čia įsikūrę du slidinėjimo centrai – ne vienas Parnase apsilankęs keliautojas teigia pajautęs senovės Graikijos dvelksmą.

Šri Mahabodhi medis (Mahabodhi Tree) Indijoje

 

Anot budistų, Mahabodhi medžiui – virš dviejų tūkstančių metų. Legenda byloja, kad būtent po šiuo medžiu pailsėti prisėdęs princas Sidarta Gautama patyrė nušvitimą ir tapo Buda. Žinant šią legendą nenuostabu, kad Šri Mahabodhi medis jau daugelį amžių pritraukia minias piligrimų.

Sinajaus Kalnas (Mount Sinai) Egipte

Pasak Senojo Testamento, pranašas Mozė ant šio kalno gavo 10 Dievo įsakymų, kuriais iki šiol vadovaujasi krikščioniškasis pasaulis. Nors šios istorijos nepatvirtina jokie archeologiniai radiniai, ankstyvieji krikščionių vienuoliai tikėjo Sinajaus kalną esant šventa vieta ir aplinkinėse teritorijoje įsteigė keletą vienuolynų.

Uluru-Kata Tjuta Australijoje

Australijos centre stūksančios įspūdingos uolos priverčia aiktelėti net ir įdomiausius pasaulio kampelius išmaišiusius keliautojus. Šios uolos smalsius turistus traukia ir dėl to, jog Australijos aborigenams, manoma, tai buvo šventa vieta.

Šventoji smegduobė (Cenote Sagrado) Meksikoje

Šventąją smegduobę galima rasti visai netoli garsiųjų Chichen Itza majų šventyklų piramidžių Jukatano pusiasalyje, Meksikoje. Majai, garbinę vandenį ir lietų, šią vietą laikė šventa ir tikėjo, kad tai ne kas kita, o vartai į mirusiųjų karalystę. Toks jų įsitikinimas nestebina: karstiniai ežerėliai, susidarę lietaus vandeniui išplovus paviršinį klinčių sluoksnį ir susijungus su požeminiais urvais, atrodo išties baugiai.

Kailašo kalnas (Mount Kailash) Tibete

Tikriausiai pasaulyje nėra jokio kito objekto, dėl kurio šventumo sutartų net keturių tikėjimų pasekėjai. Juodos uolos kalno vakarų Tibete šventumu tiki budistai, hinduistai, džainistai ir Bon tikėjimo šalininkai. Net ir ne itin religingi keliautojai čia gali pasijusti ypatingai – kalnas laikomas visatos centru.

Glastonberio viršukalnė (Glastonbury Tor), Anglija

 

Per amžius Glastonberio kalnas buvo gaubiamas mistikos ir mitų. Senovės keltai manė, jog čia prasideda požemių karalystė ir gyvena fėjos. Taip pat teigiama, kad čia buvo laikomi Artūro Avalono ir karalienės Guineverės karstai, o palyginus neseniai pasigirdo teorijų, šią vietą siejančių su Šventuoju Graliu. Sakoma, kad Glastonberio viršukalnėje apsilankę žmonės ima jaustis energingesni ir laimingesni.