Rudens/ žiemos mados tendencijos

Kas prognozuoja, o štai mados namai tikrai žino, kas bus madinga po pusės metų ir vėliau. Kviečiame pasižvalgyti po mados podiumus ir sužinoti, ką dėvėsime ateinantį rudenį bei žiemą.

Pirma klasė

Amerikiečių dizaineris Marcas Jacobsas ir jo kolekcijos visuomet vadinamos „pirmąja klase“. Jau ne vienerius metus mados namams „Louis Vuitton“ sukurti drabužiai tampa privalomais sezono atributais. Šį kartą M. Jacobsas į mados pasaulį atriedėjo traukiniu. 47 modeliai atrodė kaip nužengę iš tų laikų, kuomet traukiniu keliavo elegantiškos ponios, vyravo masyvios proporcijos, egzotiški audiniai ir, žinoma, dailios kepuraitės, kurios buvo tiesiog privalomu garderobo atributas.

Oda

Oda yra daugiametė mados tendencija, vis pasitraukianti ir grįžtanti ant podiumų. Neslėpkite giliai spintose odinių švarkelių ar kelnių – jie bus madingi rudens ir žiemos sezonu. Christophe Lemaire kolekcijoje galima atpažinti Argentinos gaučų, Riccardo Tisci – pietų Ispanijos karališkųjų jojimo mokyklų drabužiams būdingas linijas.

Apsiaustas su gobtuvu

Anot dizainerės Yohji Yamamoto, rudens ir žiemos sezoną bus madingi apsiaustai su gobtuvais. Ir netgi ne kažkas labai stilingo ar primenančio Šerloką Holmsą, o tiesiog platūs įvairių spalvų „maišai“ su skylėmis rankoms.

Dekonstrukcija/ rekonstrukcija

Lengvas mados absurdas – taip vadinami dizainerio Maison Martin Margiela stiliaus elementai – pakelti švarkų pečiai, užaukštintos apykaklės, į kišenes sukištos rankos, neproporcingų linijų lietpalčiai. Todėl neskubėkite išmesti senų drabužių – viena kita beprotiška ir netgi, atrodytų, nederanti detalė pavers jus stileiva.

Karališka purpurinė

Violetinė, rausvai violetinė, baklažano ar vyšnios spalva – kad ir kaip pavadinsite, šaltąjį sezoną bus madinga visų atspalvių purpurinė. Ją ateinantį sezoną rekomenduoja Chanel, Christian Dior ir Balenciaga mados namai.

Ritinys

Rudens, žiemos sezono tendencijos turėtų patikti tiems, kurie dėl kokių nors priežasčių nėra patenkinti savo kūno formomis. Paryžiaus podiumuose palankaus įvertinimo sulaukė modeliai, aprengti audinio ritiniais. Keisto sukirpimo, daugybės sluoksnių, į veltinį kamuolį panašios suknelės – naujasis mados namų McQeen indėlis.

Dekoracijos

Paryžiaus mada atgaivino senąją klasiką –  raštus, išmargymus ir siuvinius. Iš pirmo žvilgsnio visa tai primena senovės Japonijos bei Kinijos ikonografinį meną, mums puikiai pažįstamą iš vazų – dabar šiuos raštus matysime ant švarkų, paltų ar kelnių.