Vietos, kur galima pabėgti nuo kasdieninės rutinos

Atostogų kryptį nulemia daug įvairių aspektų – finansinės galimybės, pomėgiai, netgi tai, ar keliaujate vienas, ar su draugų kompanija. Tačiau kad ir kur bekeliautume, visus mus vienija bendras tikslas – atostogų metu pabėgti nuo kasdieninio gyvenimo šurmulio ir atsikvėpti nuo darbų.

Galbūt taip norite atitrūkti nuo kasdienybės, jog mielai išmainytumėte modernų pasaulį į autentiką ir ramybę – viską, kas dvelkia praeitimi? Jei taip, turime jums puikų vietovių sąrašą pasirinkimui.

Havana, Kuba

Kuba pirmiausiai asocijuojasi su egzotika, nei su ramybe, tačiau pasivaikščioję senosios Havanos (vadinamos Habana Vieja) gatvėmis pasijusite patekę į 1950 m. filmą. Tai jums primins kolonijinio stiliaus daugiabučiai, lazda kamuolį gainiojantys vaikai, į ritinėlius susisukę plaukus moterys parduotuvėse ar vintažinės JAV mašinos. O kur dar salsa – šokis, priverčiantis kraipyti klubus net ir didžiausią rimtuolį.

Bukhara, Uzbekistanas

2 tūkst. metų senumo Bukharos senamiestis, vadinamas shahristan privers pamiršti dabartį ir persikelti į senąją Centrinę Aziją. Plytomis grįstomis gatvėmis čia galėsite paklaidžioti po rytietišką turgų bei pasižvalgyti į prabangias mečetes. Jei norite puošnaus kilimo ar kolekcinio durklo – jūs kaip tik ten, kur reikia. Uzbekistanas garsėja šiais dirbiniais. Nepamirškite aplankyti ir 13 amžiuje pastatyto 70 m aukščio Kalyan minareto.

Hill Club bei Nuwara Elisa, Šri Lanka

 

Šri Lankoje į praeitį nusikelti galima keliose vietose. Viena iš jų – kalnų kurortas Nuwara Elisa, įsikūręs šalia žaliųjų Šri Lankos arbatos plantacijų. Tuo tarpu Hill Club yra 1858 m. pastatytas viešbutis, kuris buvo skirtas aptarnauti Britų kolonijistus ir kavos augintojus. Nors viešbutis per visą šį laiką buvo pertvarkytas, jis išlaikė aniems laikams būdingą autentiką ir netgi snobizmą.

Broadstairs, Kentas, Anglija

Matyt niekas taip nedvelkia retro stiliumi, kaip pajūrio miestas Anglijoje. Vienas iš jų yra Broadstairs, įsikūręs Tranet saloje, vadinamoje Thanet karūnos brangakmeniu. Punšas ir kelionė asilu pakinkytu vežimaičiu čia vis dar populiari pramoga vasaros metu. Norėdami pilnai pajusti miesto autentiką, galėsite panirti į šaltą jūrą prieš tai užvalgę nepamainomų vietinių „fish and chips“ (žuvis tešloje ir bulvių lazdelės). Kurortas, atrodo, niekur nepasistūmėjo nuo 1950 m. ir neketina nieko keisti ateityje.

Nevada Joe‘s, Nevados valstija, JAV

Ši neįmanomos rožinės spalvos degalinė, atrodytų, kažkokiu mistini būdu įstrigo Navados dykumoje. Pastatyta 1960 m. ir atrodytų, nei kiek nepaliesta laiko, ji yra viduryje nieko, vietovėje, kur sakoma, iš dangaus krinta NSO.

Fès, Marokas

Asilų skliautuotomis gatvėmis tempiami vežimai, spiegiantys vaikai, kalnai prieskonių, aplink bėgiojančios katės ir daržovių prekystaliai: Fès atrodo kaip tikras viduramžių miestas. Pasijusite taip, tarsi grįžę tūkstantį metų atgal. Labiausia archajiškos atrodo didžiulės odos raugyklos, nukeliančios į praeitį tiek vaizdu, tiek ir kvapu.

Senasis Delis, Indija

Delis, dar miestas, kuriame grįžti į senuosius laikus galima akimirksniu. Tereikia nukeliauti į Chandni Chowk. Tai Delio senamiestis, kuris įsikūręs apytiksliai toje vietoje, kur 17 a. buvo pastatytas Shajahanabad miestas. Per Chandni Chowk eina ilgas bulvaras, kuriame išsidėstęs turgus atrodo taip, tarsi jo prekeiviai bei produktai čia nepasikeitė per ilgus amžius.

Siwa, Egiptas

Iki 1980 m. į šį dykumos miestą net nebuvo nutiestas asfaltuotas kelias, tačiau net ir dabar retai kada išvysite automobilį. Vietinis transportas čia – asilų traukiami vežimai. Miestas garsėja natūraliais dykumos baseinais ir senųjų orakulų šventykla, kurią buvo aplankęs pats Aleksandras Didysis. Tiesa, dabar iš jos belikę griuvėsiai. Mieste didžioji dalis gyventojų – berberai, kurie šneka vietine kalba ir laikosi griežtų papročių. Pavyzdžiui, čia viešoje vietoje retai sutiksite ištekėjusią moterį. O jei taip ir nutiks – su ja pabendrauti tikrai neteks.

Atrodytų, jog miestas susideda iš kelių dalių. Jo išorinė dalis – be tvarkos 1960 m. sustatyti pastatai, kurie projektuoti taip, tarsi nebūtų laikomasi jokių minimalių architektūrinių miesto išplanavimo taisyklių. Tačiau prasibrovę pro šį kreivą šleivą pastatų žiedą, atsidursite senove alsuojančiame senamiestyje. Čia jus pasitiks dažais nusilupę pastatai, dulkėtos parduotuvės, siūlančios vintažines atvirutes ir kavą. Jai jau keliausite ten – būtinai apsilankykite viešbutyje Ostello Re Alarico. Tai dar vienas miesto senovinės autentikos pavyzdys.