Kuo stebuklingas nuotolinis pultelis „Magic Remote“?

Kalbant apie televizoriaus techninius parametrus ir stiliaus detales, svarbu nepamišti dar vieno elemento – nuotolinio valdymo pultelio. Ypatingai svarbus jis tampa tuomet, kai sugenda ir tenka ropštis nuo sofos kiekvieną kartą perjungiant kanalus.

Šiais metais LG pristatė atnaujintą nuotolinio valdymo pultelį „Magic Remote“, kuris pirmasis rinkoje sulaukė ekspertų pripažinimo už ergonomišką dizainą, taip pat pasipildė keturiomis unikaliomis funkcijomis. Šiuo pulteliu, kaip ir kompiuterio pele galima žymėti objektus televizoriaus ekrane, specialiu ratuku judėti aukštyn ir žemyn. Dar dvi unikalios savybės – valdymas gestais ir balso komandomis. Daugiau informacijos apie naujojo pultelio stebuklus mums atskleidžia interviu su Cho Sang-Hyun, žmogumi, kuris „dirigavo“ televizorių tyrimų ir plėtros laboratorijos inžinieriams, kuriant „Magic Remote“.

Pagrindinis naujojo „Magic Remote“ išskirtinumas – keturios naujos funkcijos. Viena iš jų – žymėjimo režimas. Kuo ji ypatinga?

Cho: ši funkcija labai panaši į kompiuterio pelės veikimą, kai ekrane vedžiojame žymeklį ir keliais spustelėjimais atveriate aplankus ar programas. Beje, lyginant su ankstesniaisiais pulteliais, naujajame „Magic Remote“ žymėjimo funkcija gerokai tikslesnė, greičiau reaguoja į paspaudimus net ir valdant televizorių iš didelio atstumo.

Kuo išskirtinis valdymas balso komandomis?  

Cho: balso komandas kūrėme norėdami suteikti galimybę patogiau naršyti internete. O balso komanda patogi tik tuomet, jei tiksliai atpažįsta žodžius, taip pat reaguoja triukšmingoje aplinkoje. Esminis skirtumas tas, jog tradiciškai  televizorių gamintojų naudoja balso komandas, kuomet žodžius reikia nukreipti į televizorių. Tačiau mes nenorime, jog vartotojui reikėtų šaukti per visą kambarį. Todėl naudojame metodą, kuomet balso komandas reikia sakyti tiesiai į pultelyje įdiegtą imtuvą.

O kaip su kalbomis? Kurias jų atpažįsta balso komandos?

Cho: balso komandos papildomos naujais žodžiais kiekvieną dieną. Šiuo metu pultelis atpažįsta anglų, ispanų, prancūzų ir pietų korėjiečių kalbas, taip pat skiria britišką, amerikietišką ir kanadietišką akcentą. Tai, be abejo, ne pabaiga. Balso komandos netrukus bus papildytos dar dvylika pasaulio kalbų.

Ką galėtumėte pasakyti apie valdymo ratuką? Ar jį galima palyginti su esančiu kompiuterio pelėje?

Cho: ir taip, ir ne. Tiesa sakant, judėjimas aukštyn ir žemyn ekrane veikia tokiu pačiu principu, tačiau navigacija yra geresnė, ypatingai sudėtingesniuose puslapiuose ir naršant internete. Pultelyje įmontuotas ratukas leidžia priartinti ir atitolinti vaizdą „Google Maps“ ir kituose žemėlapių programose, sklandžiai „perslenka“ televizijos kanalus.

Bene įdomiausiai skamba valdymo gestais funkcija. Į kokius judesius reaguoja pultelis?

Cho: jei laikysite valdymo ratuką nukreiptą žemyn kurį laiką – persijungsite į valdymo gestais režimą. Šiuo metu pultelis reaguoja į du gestus – jei pajudėsite į šoną, tuomet televizorius perjungs vėliausiai žiūrėtą televizijos kanalą, o ranka nubrėžus „V“ formą pasirodo visas vėliausiai naudotų ar peržiūrėtų programų sąrašas. Netrukus gestais bus galima priartinti ar nutolinti vaizdą naršant internete.

Dėl kokių savybių „Magic Remote“ dizainas pripažintas ergonomišku?

Cho: visų pirma, jame nerasite daugiau nei būtina mygtukų, kuomet jų makalynėje sunku suprasti, kam kuris skirtas. Naujasis pultelis valdomas lengvai ir intuityviai. Kalbant apie jo formą – lenktas korpusas puikiai priglunda delne, jį patogu suimti, o mygtukai išdėlioti patogioje pirštams pasiekti padėtyje.

  • Klava

    Pelės ant ekrano žymėjimas.