„Titaniko“ kelionė atgaivinta „Twitter‘yje“

2012 m. balandžio 15 dieną bus lygiai šimtas metų, kai nuskendo laivas „Titanikas“. Norėdama paminėti vieną iš didžiausių visų laikų laivininkystės tragedijų, Didžiosios Britanijos leidykla „The History Press“ socialiniame tinkle „Twitter“ sukūrė puslapį, kuriame virtualiai atkuriama „Titaniko“ kelionė.

Pirmasis įrašas @TitanicRealTime buvo patalpintas kovo 10 dieną – mėnesį prieš nusklendimo metines. Įdomu tai, jog šiame puslapyje kelionė aprašoma minučių tikslumu –  įvykiai atkuriami tokie, kokie buvo 1912 metais.

Puslapis, kuris šiuo metu turi per 43 tūkst. lankytojų, naudoja kelias žinučių kategorijas: #captain, #crew ir #engineering. Todėl galima sužinoti, kaip „Titanikas“, jo kelionė ir įvykiai buvo vertinami skirtingų žmonių akimis.

Šiuo metu, dar neprasidėjus „Titiniko“ kelionei (laivas išplaukė 1912 m. balandžio 10 d.), įrašai pasakoja apie laivo įrangą, su kelionės pasiruošimu susijusius faktus. Kelionės nuotykiai prasidės tuomet, kai laivas pakels bures. Be abejo, bus aprašoma ir lemtinga naktis, kai laivas susidūrė su ledkalniu, kuris atnešė pražūtį „Titanikui“ ir didžiajai daliai jo keleivių.

„Titaniko“ 100-ųjų metinių paminėjimui „The History Press“ sukūrė „iPad“ skirtą programą. Joje galima rasti pagrindinę informaciją apie laivą, įskaitant nuotraukas ir keleivių biografijas.