Faktai apie OLED televizorius

Šiais metais LG pristatė didžiausią pasaulyje, 55 colių įstrižainės OLED televizorių. Pirmą kartą viešai jį buvo galima išvysti parodoje „CES 2012“, tačiau tik nedidelei dalelei pasaulio teko pabuvoti šiame renginyje.

LG 55EM9600 OLED televizorius

Tyrėjai pripažįsta, jog OLED technologijai vaizdo ryškumu ir švarumu rinkoje kol kas nėra lygių. Tačiau retas kuris eilinis vartotojas galėjo savo akimis įsitikinti šiuo faktu – nors OLED technologija nėra naujiena, ji iki šiol nebuvo plačiai taikoma televizorių rinkoje. Natūralu, jog tokiais atvejais gimsta daug mitų, iškyla nemažai klausimų. Ne išimtis ir naujasis LG OLED televizorius.

LG pateikia kelis svarbius faktus, kuriuos derėtų žinoti, vertinant OLED televizorius.

1.    Kodėl staiga rinka susidomėjo OLED televizoriais?

OLED, kaip technologija nėra naujiena, ji plačiai taikoma įrenginiams, kurie turi mažus ekranus, pavyzdžiui išmaniesiems telefonams. Tačiau tiek dėl techninių galimybių, tiek dėl didelės kainos, ji praktiškai nebuvo taikoma plačiaekraniams televizoriams. O juk tai būtent tie įrenginiai, kuriems vaizdo kokybė yra pati svarbiausia savybė. Nauji technologiniai išradimai leido mums sukurti didžiausią rinkoje OLED televizorių. Jei lyginsime jo dydį su tradiciniais televizoriaus, galbūt 55 colių įstrižainė neatrodys įspūdingai, tačiau kalbant apie OLED technologiją, tai milžiniškas žingsnis, kuris paspartins šių televizorių kelią iki kiekvieno mūsų svetainės.

2.    Kas tai yra OLED?

Raides OLED galima iššifruoti kaip organiniai šviesos diodai, arba diodai, skleidžiantys organinę šviesą (angl. Organic Light Emitting Diodes). Visi esame girdėję terminą LED (šviesos diodai) – šių technologijų skirtumas yra raidė O, kitaip tariant organinė šviesa. Prijunti prie elektros srovės OLED diodai patys spinduliuoja šviesą, todėl jiems nereikia papildomo apšvietimo. Šis „gebėjimas“ lemia ir tai, jog OLED televizorių korpusas gali būti maksimaliai plonas. LG OLED televizorius yra 4 mm storio. Tuo tarpu LED šviesos diodams reikalingas papildomas šviesos šaltinis, kuris televizoriuose montuojamas už ekrano ir dėl to vadinamas „galiniu apšvietimu“ (angl. backlight).

3.    Kas geriau – LED ar OLED?

Į šį klausimą negalima atsakyti vienareikšmiškai. Atsiradus OLED diodams, LED televizoriai automatiškai netampa blogi. Tokie televizoriai turi didelės raiškos ekranus, puikiai atkuria spalvas, jų korpusai yra ploni. Taip pat jie sunaudoja mažiau elektros energijos, lyginant su CCFL apšvietimą naudojančiais skystųjų kristalų televizoriais. Vis tik, OLED diodams kol kas lygių nėra. Jie geriausiai atkuria spalvas (tiesa sakant vaizdo kokybė yra nuostabi), efektyviau naudoja elektros energiją, jų korpuso storis gali siekti vos kelis milimetrus – šie televizoriai plonesni netgi už paveikslo rėmelį, kabantį ant sienos namuose.

4.    Ar OLED televizoriai pritaikyti rodyti trimatį vaizdą? 

Tikrai taip. LG 55 colių OLED televizorius turi „Cinema 3D“ technologiją, kaip ir kiti „Cinema 3D Smart TV“ serijos įrenginiai. 3D formato vaizdus galima žiūrėti su 3D akiniais. Tiesa sakant, OLED televizoriai ir šiuo aspektu nepralenkiami – 3D vaizdo kokybė juose geresnė dėl gilesnės ir sodresnės juodos spalvos, greito atsako laiko, plataus žiūrėjimo kampo.

5.    Kalbant apie LG televizorius, tenka girdėti terminą „Baltas OLED“ (angl. White OLED). Kas tai yra?

Informacinėse technologijose, taip pat ir televizoriuose plati spalvų gama, kurią matome plika akimi, išgaunama naudojant vos trijų spalvų – raudonos, žalios ir mėlynos – derinius. Daugelis kompanijų, plėtojančių OLED televizorius taip pat naudoja šį derinį, dar žinomą kaip RGB OLED. Jis pasiteisina gaminant ekranus mažiems ekranams, taip pat mobiliesiems įrenginiams. Tačiau toks derinys nėra labai geras dideliems ekranams.

LG OLED televizoriuose naudoja keturių spalvų derinius. Tris standartines papildė balda spalva, kitaip tariant baltos šviesos diodas. Taip natūralios spalvos ekrane atkuriamos daug tiksliau, nei įprastuose OLED televizoriuose.

  • Svsv

    yawn…. savo tv i nieka nekeisiu dar ilgai ilgai, nebent sugestu : )))