Spalvingiausi pasaulio miestai

Pasaulyje yra dešimtys užburiančių miestų, kuriuos pamačius atrodo tarsi būtum atsidūręs spalvotų pieštukų dėžutėje. Tokie miestai padeda atsikvėpti nuo įprastos pilkumos ir primena, kad mus supanti aplinka gali būti džiuginanti.

Riomadžiore, Ligurija, Italija

Riomadžiore, Ligurija, Italija

Vienas žavingiausių planetos miestų, Riomadžiore Italijoje, tiesiog sprogsta spalvomis. Gražūs smiltainio namukai susispaudę stovi ant žalio Cinque Terre slėnio žvelgdami į Viduramžių jūros mėlius.

La Boca, Buenos Airės, Argentina

La Boca, Buenos Airės, Argentina

Kvartalo pavadinimas kilo nuo Riačuelo upės žiočių, nes La Boca išsidėstęs ant šios nedidelės upės žiočių. Kvartale gyvena daug neturtingų miesto gyventojų. Pastatai labai spalvingi, tačiau pastatyti daugiausia iš prastų statybinių medžiagų. Tai kultūrinis miesto centras – vyksta tango festivaliai, paveikslų parodos, yra daug klubų, užeigų.

Vroclavas, Lenkija

Vroclavas, Lenkija

Ši miesto aikštė žinoma jau nuo 12 amžiaus, o jos gotikinė architektūra tikrai įkvepianti. Čia atrasite Operos teatrą, Silezijos muziejų, architektūros muziejų, rotušę (XIII-XVI a.), gotikinio stiliaus bažnyčias ir kitus pastatus.

Longjyrbienas, Svalbardas, Norvegija

Longjyrbienas, Svalbardas, Norvegija

Miestas yra įsikūręs ledinėje Arkties saloje, tad spalvos čia tikrai vertinamos. Itin mažai natūralios augmenijos turintis salynas nuspalvinamas ryškiom spalvom, kad lankytojams ir turistams primintų, kad gyvybė čia tikrai yra. Longjyrbienas įkurtas 1906 metais.

Guanachuato, Meksika

Guanachuato, Meksika

1554 metais įkurtas Guanachuato yra nedidelis Ispanijos kolonijinės architektūros lobis. Išvertus miestelio pavadinimas reiškia „Varlių slėnis”, nes varlė yra Meksikos išminties simbolis, tačiau žali namai daug geriau atspindi pavadinimo prasmę. Šie vaivorykštės spalvų namai yra netoli sidabro kasyklų, kurios kaip ir miestas yra įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

  • Rugilė Gilė

    Net nekyla abejonių, kad šie miestai yra spalvingiausi pasaulio miestai. Lenkijoje ir Italijoje teko lankyti ir matyti šiuos vaizdus realiai. Norėčiau aplankyti ir Meksiką, tik kiek man suprantama reikia vizos ten vykstant. Kokios vizų kainos? Gal žinot ar ilgai užtrunka pats vizos gavimas?