Nauja mados tendencija – šypsena

Žvalgotės naujos rankinės ar raudonapadžių aukštakulnių naujam sezonui? Pamirškite šiuos rūpesčius. Didžiausios Britanijos žurnalo „Vogue“ redaktorė Alexandra Shulman atskleidė naujausią ir nieko nekainuojančią mados tendenciją – tai šypsena.

Šypsotis kviečia ne tik mados ekspertai, bet ir medikai. Ne paslaptis, jog besišypsantis žmogus stiprina imuninę sistema, sumažina įtampą ir kraujospūdį. Dar 1872 m. garsusis Čarlzas Darvinas teigė, jog fizinių emocijų išraiškos daro didelę įtaką jausmams. Tuo metu ši teorija kitų mokslininkų nebuvo priimta, tačiau šiandien jau įrodyta, jog žmogaus veidas vaidina ypatingą vaidmenį mūsų emocijoms ir būsenai.

Psichologiniai tyrimai atskleidė, jog aktyvinant tam tikras veido raumenų grupes, mūsų kūnas atitinkamai į tai reaguoja ir patiria tą emociją. Taigi, jeigu pradedame šypsotis, mūsų kūnas išskiria laimės hormonus seratoniną ir dopaminą. Beje, paradoksalu tai, jog botulino injekcijos, kurias žmonės darosi norėdami atrodyti jaunesni ir dėl to laimingesni, riboja veido raumenų darbą ir tikrai neprisideda prie laimės.

Mados žinovai pritaria, jog besišypsantys žmonės atrodo gražiau ir jauniau. Šypsena gali atstoti didžiausią papuošalą, ji niekada „neišeis“ iš mados.

  • 100% pritariu. Man apskritai nėr nieko gražiau kaip besišypsantis žmogus ir visai nesvarbu kokie batai ar kelnės :)