„Prada24“ mados muziejus

Kokia pirma mintis šauna į galvą, paminėjus žodžius „muziejaus eksponatas“? Tikriausia daugeliu atvejų pagalvojate apie paveikslą, keraminę vazą ar etnografinį rakandą. O kaip su aukštąja mada?

Prieš kelias savaites Milane vykęs naujų „Prada“ kolekcijų pristatymas įkvėpė šiuos mados namus atidaryti „Prada24“ muziejų. Tiesa, aukštosios mados muziejus veikė vos vieną parą, tačiau idėja išties verta dėmesio.

Paryžiaus „Palais d’lena“ rūmuose atidarytas muziejus buvo padalytas į tris dalis. Visos rūmų žemutiniame aukšte įrengtos muziejaus erdvės atspindi tris skirtingus laikotarpius: istorinį, šiuolaikinį ir užmirštąjį.

Kiekvienoje muziejaus dalyje 24 valandas vyko skirtingos parodos. Tačiau muziejuje lankytojai galėjo išvysti ne „Prada“ drabužių kolekcijas, kaip galima būtų tikėtis iš jo pavadinimo, o šių mados namų dizainerio Francesco Vezzoli kurtas instaliacijas.

Projekto rengėjai sako, kad šiuo neįprastu muziejumi skatina pamąstyti apie amžiną moteriškumo žavesį, žvelgiant į šiuolaikines klasikinių skulptūrų interpretacijas. „Tai mano žavėjimosi objektai, įkūnyti skulptūrose, kurias pastačiau ant marmurinių pjedestalų“, – sakė menininkas.