Ką naujo 3D rinkoje siūlo LG

Elektronikos parodoje „CES 2012“ LG pristato naują 3D įrenginių kolekciją. Joje – pasaulyje didžiausi 55 colių įstrižainės OLED ir 84 colių įstrižainės Ultra Definition (UD) televizoriai, naujomis technologijomis ir savybėmis papildyta „Cinema 3D Smart TV“ serija – televizoriai, monitoriai, projektoriai bei pramogų platforma „Smart TV“.

Visi aplankę LG stendą, pavadinimu „How Smart is your 3D?“ gali susipažinti ir rankomis pačiupinėti daugiau nei 500 naujų 3D gaminių. Kompanija išties solidžiai pasiruošė sutikti svečius – eksponatams apžiūrėti skyrė net 120 tūkst. 3D akinių. Todėl vargu ar teks laukti galimybės išmėginti vieną ar kitą įrenginį. Jei vis tik taip nutiktų, 3D akinius galima pritaikyti stebint 3D efektus milžiniškame ekrane, kuris „pagamintas“ iš šimto dvidešimt dviejų 55 colių įstrižainės 3D televizorių.

Taigi, pažvelkime į LG 3D naujoves.

Plačiaekraniai „Cinema 3D Smart TV“

Tikriausiai mažai kam svetimas principas – „kad būtų kokybiška ir daug“. Juo vadovaujasi ir LG, kurios naujieji televizoriai „Cinema 3D Smart TV“ siūlo platų kokybiško 3D turinio pasirinkimą. 3D pliusai geriausiai atsiskleidžia, kaip sakoma, per efektus. O efektų kokybė priklauso tiek nuo technologijos, tiek ir nuo ekrano dydžio. Ši taisyklė neprasprūdo LG pro akis, todėl 2012 metų „Cinema 3D Smart TV“ serijos modeliai turės gerokai didesnius – tarp 55 ir 84 colių įstrižainės – ekranus nei jų pirmtakai.

„Cinema 3D Experience Zone“

CES parodoje LG įrengė specialią zoną, pavadinimu „Cinema 3D Experience Zone“. Apsilankę joje parodos dalyviai galės išmėginti naujausio dizaino – lengvesnius, geriau prie veido formų pritaikytus 3D akinius. Na, o realius patobulinimus ir patogumą kiekvienas gali išmėginti prisėdę prie „Cinema 3D Smart TV“ televizoriaus, 3D monitoriaus ar projektoriaus ekrano, maigant 3D nešiojamo kompiuterio klaviatūrą.

Beje, parodoje yra speciali zona „LG Game zone“ žaidimų mėgėjams. Čia savo sugebėjimus galima išmėginti 3D monitoriuose su prijungta žaidimų konsole „Microsoft Xbox Kinect“. Taip pat yra galimybė išmėginti komandiniams žaidimams skirtą technologiją „Dual Play“, kuri sukuria du atskirus, kiekvienam žaidėjui skirtus ekranus, o ne tradiciškai padalina vieną ekraną per pus.

„Immersive 3D Sound“

Tam, kad žaidėjai neužimtų eksponatų, o 3D vaizdais susižavėjusiems lankytojams netrikdyto dėmesio garsai, LG sukūrė specialų kambarį visiems, norintiems išmėginti 3D garsą ir LG namų kino sistemas. Terminas 3D garsas neretai dar skamba šiek tiek mistiškai. Žodžiais galima pasakyti, jog tai erdvinis garsas, kuomet aplink save girdime ne tik vientisą garso skambesį, bet ir menkiausius efektus – pavyzdžiui užnugaryje skamba smuikas, kairiame šone girdisi ritmingas būgno mušimas, o virš galvos gieda choras. Tačiau tai pakankamai lėkštas palyginimas, lyginant su realybe, kuomet 3D garsą girdime savomis ausimis.

Atnaujinta „Smart TV“ platformos technologija „NetCast“

Per praėjusius metus LG išplėtė televizoriuose esančią programą „Smart TV“. Pramogų platforma vadinama programa dabar talpina savyje daugiau nei 1200 programų ir turinio paslaugų. „Smart TV“ veikia technologijos „NetCast“ pagrindu. „NetCast“ yra speciali vartotojo sąsaja, kuri leidžia paprastai ir greitai televizoriaus ekrane jungtis prie interneto – „YouTube“, socialinių tinklų. LG planuoja, jog „NetCast“ bus įdiegta į apytiksliai 60 proc. visų šiais metais pristatomų televizorių.

Vartotojų patogumui LG atnaujino nuotolinio valdymo pultelį „Magic Remote“. Be jau įprastinių funkcijų, jį papildė kelios naujos. Tarp jų – balso komandų atpažinimo funkcija „Voice Recognition“, į rankos judesius reaguojanti „Magic Gesture“ ir kompiuterio pelės ratuko atitikmuo „Whell“.

LG televizoriai su „Google TV“

CES parodoje LG pristatė televizorius su „Google TV“ – ši vartotojo sąsaja bus įdiegta į kai kuriuos „Cinema 3D Smart TV“ serijos modelius. Operacinės sistemos „Android“ pagrindu veikianti „Google TV“ bus suderinta tiek su „LG Smart TV“, tiek su nuotoliniu valdymo pulteliu „Magic remote“ – jis leidžia naudotis specialiai „Google TV“ pritaikyta funkcija, kuomet ekrane atveriama QWERTY klaviatūra.

„Cinema Screen“ dizainas

LG pristatė tikrą „bombą“ visiems stiliaus fanatikams. Tai naujo dizaino „Cinema Screen“ 3D televizorius. Be savaime suprantamo plono korpuso ir dailių linijų, šis dizainas turi dar vieną „milimetro“ pranašumą. Visi „Cinema Screen“ televizoriai turi 1 mm pločio ekraną rėminantį rėmelį. Todėl vizualiai atrodo, jog rėmelio visai nėra, o ekranas optiškai padidėja, taip pat prisideda prie 3D efektų kokybės.

Naujos kartos ekranas: 55 colių įstrižainės OLED TV

OLED ekranai vadinami televizorių ateitimi. Ir ne veltui. Šiuo metu jiems vaizdo kokybe ir spalvų natūralumu prilygstančios technologijos nėra. LG pristatė didžiausią iki šiol sukurtą, 55 colių įstrižainės OLED televizorių. Jis iš kitų OLED televizorių išsiskirs „4-Color pixels“ ir „Color Refiner“ technologijomis. „4-Color Pixels“ naudoja keturių spalvų – raudonos, žalios, mėlynos ir baltos – derinį, todėl natūralias spalvas ekrane atkuria daug tiksliau, nei įprasti OLED televizoriai. Pastaruosiuose naudojamas standartinis RGB (raudonos, žalios ir mėlynos spalvų) derinys. Kas iš to? Ogi naudojant 4 spalvų derinį atspalviai ir tonai nesikeičia žiūrint televizorių bet kuriuo kampu.

Dėl didelio kontrasto santykio LG OLED televizorius atkuria gyvas spalvas ir smulkiausias detales – jos išlaikomos aiškios ir ryškios visame ekrano plote, net kai rodomos scenos su tamsiu apšvietimu. Tokios galimybės yra techniškai neįgyvendinamos skystųjų kristalų bei LED ekranuose. Už pastaruosius ekranus tūkstantį kartų greitesnis vaizdo atkūrimas OLED televizoriuose rodomas be vaizdo susiliejimų ar trikdžių.

Nors ir milžiniško, tačiau plono, vos 4 mm pločio korpuso OLED televizorius sveria 7,5 kg.

Naujos kartos ekranas: 84 colių įstrižainės 3D UD televizorius

Dar vienas pasaulio pirmūnas iš LG fronto – didžiausias, 84 colių įstrižainės televizorius su itin aukštos rezoliucijos (UD) vaizdu. Ši rezoliucija vadinama UD arba itin aukšta dėl 8 mln. pikselių arba 3840×2160 rezoliucijos – keturis kartis didesnės nei Full HD televizoriuose. Dėl milžiniško ekrano ir rezoliucijos naujasis LG televizorius drąsiai gali būti vadinamas „mažuoju“ kino teatru namuose.

3D IPS monitoriai

Parodoje galima išvysti 3D monitorių su IPS matrica kolekciją – iš viso 23 naujus modelius. Visi jie turės platų, 178 laipsnių žiūrėjimo kampą, taip pat bus ekologiški – naudos 25 proc. mažiau elektros energijos, lyginant su ankstesniaisiais monitoriais. Be to, 2012 metų kolekcijoje bus „DM92“ serijos 3D monitoriai su 27 colių įstrižainės ekranu ir „Cinema Screen“ dizainu, t.y. su 1 mm pločio ekrano rėmeliu.

„CES Innovations Awards“

Kiekvienais metais, prieš prasidedant „CES“ elektronikos gamintojai už pažangiausius įrenginius ar dizainą apdovanojami „CES Innovations Awards“ prizais. LG šiais metais jų gavo dvylika, tarp jų – ir geriausios inovacijos prizą „Best of Innovations Awards“. Televizorių kategorijoje apdovanojimus pelnė du „Cinema 3D Smart TV“ ir vienas „3D Smart PDP TV“ modelis. Garso ir vaizdo komponentų kategorijoje apdovanotas buvo „Smart TV“ priedas televizoriams ir „iPod“ garsiakalbio platforma.

CES apdovanojimai rengiami bendradarbiaujant su Vartotojų elektronikos (CEA) ir Amerikos pramoninio dizaino asociacijomis.