3 svarbiausi klausimai apie 3D televizorius

3D televizoriai rinkoje pasirodė jau prieš kelis metus, tačiau namuose jie tikra šviežiena. Kaip ir kiekvienas naujas dalykas, jie sukelia daug svarstymų ir klausimų. Štai pagrindiniai iš jų:

1. Kodėl turiu dėtis specialius akinius ir kodėl jie tokie brangūs?

Trijų dimensijų (3D) efektas sukuriamas kartu sujungus ir „susluoksniavus” du skirtingus vaizdus. Plika akimi tokio efekto televizoriaus ekrane pamatyti negalima, todėl tam reikalingi specialūs akiniai.

Akinių kaina skiriasi todėl, jog kiekvienas gamintojas naudoja skirtingas technologijas. Pagrindinės dvi iš jų – aktyvaus tipo „shutter-type” bei pasyvaus tipo „Film Patterned Retarder” (FPR). Pagrindinis skirtumas toks, jog aktyvaus tipo akiniai naudoja baterijas, pasyvaus – ne. Aktyvaus tipo akinių kaina siekia iki 200 JAV dolerių.

3D vaizdas

FPR tipo akiniai yra panašūs į tuos, kuriuos gaunate kino teatre. Jiems nereikia baterijų, todėl jie yra plonesni, lengvesni ir turi platesnį matymo kampą nei aktyvaus tipo akiniai. FPR arba pasyvaus tipo akiniai yra iki 5 kartų pigesni.

2. Ar 3D vaizdas nekenksmingas akims, ar nesukelia galvos skausmo?

Kai kurie žmonės žiūrėdami 3D vaizdą patiria galvos svaigulį, mirgėjimą akyse. Daugeliu atvejų tai susiję su greitai besikeičiančiais vaizdais – būtent tokiu principu veikia aktyvaus tipo „shutter” akiniai.

FPR tipo akiniai netaiko besikeičiančių vaizdų metodo – jie paskirsto skirtingą vaizdą kiekvienai akiai tiesiogiai. Todėl nėra mirgėjimo efekto, o žiūrovas gali ilgą laiką mėgautis trimačiu vaizdu. Be to, šie skirtumai įrodyti moksliškai.

3. Ar didelis 3D turinio pasirinkimas?

Pasauliniu mastu – taip. Tačiau 3D turinio pasirinkimas iš tiesų plačiai diskutuotina tema, ypač „vietinėse” rinkose. Kam pirkti 3D televizorių, jei nelabai yra ką per jį žiūrėti? Belaukiant platesnio 3D turinio repertuaro LG pasiūlė išeitį – programai „Smart TV” pritaikytą funkciją „Limitless 3D”.

Taip „Smart TV” leidžia ne tik pasirinkti iš jau esamo 3D turinio – filmų, muzikos, koncertų, bet ir susikurti turinį patiems – konvertuoti įprastinį 2D formato vaizdą į 3D.