Neįtikėtini transporto išradimai

… arba mažų mažiausiai keisti. Akivaizdu, jog žmonių vaizduotė buvo gaji visais laikais. „National Geographic” kviečia žvilgtelėti į ankstesniais amžiais išrastas transporto priemones ir į tas, kuriomis keliausime netolimoje ateityje.

Skraidanti kuprinė „Jet pack”

Skraidanti kuprinė „Jet pack”

Smagus daiktas, primenantis kuprinę ir galintis iškelti žmogų į orą. Idėją šiam išradimui pamėtėjo 1928 m. sukurtas fantastinis serialas „Buck Rogers”, kurio pagrindinis veikėjas naudojo reaktyviniais varikliais varomą kuprinę. Naujasis išradimas vietoj kuro naudoja suslėgtas H2O2 dujas, į orą iškelia iki 80 m aukščio ir pasiekia 120 km per valandą greitį. Trūkumas tik toks, jog kol kas žmogus su šia kuprine ore gali išbūti 30 – 60 sekundžių, tačiau šį laiką bandoma prailginti iki 20 minučių.

ATNBL – butas ant ratų

ATNBL - butas ant ratų

Visų pirma – tai tik automobilio maketas. Jo kūrėja „Mike & Maaike” dizaino studija mano, jog jis virs realybe ir išvažiuos į kelius ne anksčiau 2040 metais. ATNBL pavadinto automobilio koncepcija sukoncertuota į dizainą ir saugumą – priešingai dabartiniams greitiems ir galingiems automobiliams. Turbūt pastebėjote, jog makete nėra nei vairo, nei stabdžių pedalo, netgi vairuotojo sėdynės. Jų ir nereikia – pasitelkęs GPS, radarus bei kitas technologijas automobilis važiuoja pats. Na, o keleivis gali patogiai jaustis vienoje iš 7 sėdimų vietų ir dideliame ekrane stebėti kelionės informaciją.

Kojomis minamas lėktuvas „Gossamer albartoss”

Kojomis minamas lėktuvas „Gossamer albartoss”

Arba pedalais varomas lėktuvas. Šis išradimas ne toks jau naujas – 1979 m. birželio 12 dieną amerikietis Bryan Allen pirmasis perskrido Lamašo sąsiaurį šiuo lėktuvu. Skrydis truko tris valandas. Šią transporto priemonę iš anglies pluošto ir balza medžio pagamino Paul McCready 1959 m., vėliau lėktuvą tobulino jo įkurta įmonė „AeroVironment”. Šiandien lėktuvą galite minti apytiksliai 12 km per valandą greičiu.

Dviračio hibridas „Shweeb”

Dviračio hibridas „Shweeb”

Naujojoje Zelandijoje veikia žmogaus jėga varomo vienbėgio transporto sistema „Shweeb”. Nors šiuo metu unikali sistema naudojama kaip pramogų parko atrakcionas, jos kūrėjai įsitikinę, kad „Shweeb” potencialo pakaktų norint sukurti pilnavertę visuomeninio transporto sistemą. Naudojama technologija itin paprasta – vienas su kitu ore kabančių viengubų bėgių tinklas. Ant jų kabinamos kapsulės, kurios valdomos minant pedalus, kaip dviratyje. Maksimalus tokios transporto priemonės greitis – 45 km per valandą.

Rankomis valdomas submarinas

Rankomis valdomas submarinas

1776 m. amerikietis Deivid Bushnell sukūrė pirmąjį, rankomis valdovą karinį povandeninį laivą, pavadinimu „Turtle”. Toks pavadinimas laivui buvo duotas dėl to, kad jo forma priminė du kartu sudėtus vėžlio kiautus. Kiautai buvo pagaminti iš medžio ir nutepti derva. Tokia konstrukcija leido atlaikyti padidintą vandens slėgį gylyje. Ekipažas – tik vienas žmogus, kuris turi išsitekti 2,3 m aukščio ir 1,8 m pločio kabinoje. Pilotas kvėpavo per varinius vamzdelius, išlindusius paviršiuje, o plūdiniai vožtuvai neleisdavo vandeniui patekti į kvėpavimo kanalus.

Leonardo Da Vinčio helikopteris

Leonardo Da Vinčio helikopteris

Leonardas Da Vinčis buvo genialus žmogus. Tarp jo domėjimosi sričių buvo ir žmogaus galimybė skraidyti. Jis tyrinėjo žmogaus skrydžio prielaidas bei skirtumus tarp stabilių ir besisukančių sparnų. O 1493 m. nupiešė pirmąjį spiralinio sraigtasparnio eskizą. Nors jis niekuomet nebuvo realizuotas, tačiau tapo ne vieno tolimesnio išradimo įkvėpimo šaltiniu.