HD era atkeliauja į išmaniuosius telefonus

Aukštos raiškos vaizdas, trumpai vadinamas HD kaip terminas ilgą laiką buvo naudojamas kalbant apie televizorius. Konkrečiai, pasakyti, jog tokio televizoriaus vaizdas aukštos kokybės – labai ryškus, švarus, puikia perteikia spalvų gamą. Nuo šiol žodis „HD” aptinkamas greta kitų prietaisų, kaip fotoaparatai ar išmanieji telefonai. Ir ne be reikalo. Pastarieji įrenginiai itin sparčiai tobulėja ir jau dabar gali fiksuoti HD vaizdus.

Iš tiesų, šią galimybę jie įgavo visai neseniai – anksčiau HD vaizdas telefonuose buvo neįmanomas dėl mažo ekrano. Nepagelbėdavo net prijungtas išorinis ekranas.

Optimus LTE

Naujausios technologijos pakeitė situaciją. HD pionieriumi išmaniųjų telefonų rinkoje tapo LG, pristačiusi telefonus „Optimus 2X”, „Optimus 3D” bei „Optimus LTE”.

HD technologijos plėtra

HD arba HDTV technologija buvo pristatyta 1990 m. JAV elektronikos gamintojo „Digital HDTV Grand Alliance” ir Masačiusetso technologijų instituto. Nors tais pačiais metais ši technologija atkeliavo į Europą, pirmoji televizijos programa HD formatu pradėta rodyti tik 2004 m., kuomet Belgijos kompanija „Euro1080″ pristatė televizijos kanalą „HD1″. Beje, pats pirmasis HD formatu per šį kanalą buvo transliuojamas Naujųjų metų koncertas Vienoje.

Optimus LTE

Kas ta HD?

HD (High Definition) standartas reiškia ne mažesnės nei 1280×720 rezoliucijos vaizdą, taip pat 16:9 vaizdo formatą ekrane. Praktikoje tai reiškia aiškesnį vaizdą ir tikroviškiau atkuriamas spalvas. HD buvo pritaikytas ir naudojamas televizorių rinkoje, todėl HD televizoriai pradėti vadinti HDTV.

Iškart po HDTV pristatymo, visi naujausi televizoriai imti vadinti HDTV ar netgi Full HDTV. Telekomunikacijų naujienų ir tyrimų įmonės „Informa Telecoms and Media” raporte teigiama, jog iki 2016 m. Didžiojoje Britanijoje HD televizorius turės beveik 94 proc. namų ūkių. Tai vos vienu procentu atsiliekama nuo lyderių – Kanados ir Naujosios Zelandijos.

HD atkeliauja į išmaniuosius telefonus

Anksčiau HD rezoliucija telefonuose buvo neįmanoma todėl, jog nebuvo technologijos, leidžiančios 1280×720 linių vaizdą „sutalpinti” mažame ekrane. Vienintelė išeitis buvo prijungti telefoną prie HD televizoriaus.

LG naujausios technologijos leido kompanijai dar šių metų pradžioje pristatyti išmaniuosius telefonus „Optimus 2X” bei „Optimus 3D”, kurie gali fiksuoti ir rodyti vaizdus HD formatu. O neseniai pristatytas „Optimus LTE” leidžia fiksuoti, rodyti ir redaguoti HD vaizdus pačiame telefone. Be to, naujasis „Optimus LTE” turi IPS matricos ekraną, todėl rodo geriausią HD vaizdą lyginant su kitais telefonais.

HD privalumai „Optimus LTE”telefone

HD vaizdo fiksavimas:

– Telefonas turi 8.0 megapikselių kamerą su LED blykste. Beje, jis gali fotografuoti iškart HD formatu tiek su priekyje, tiek korpuso gale įmontuota kamera.

– Kitaip nei kiti išmanieji telefonai, „Optimus LTE” turi skaitmeninį vaizdo priartinimą filmuojant. Nereikia judėti pirmyn ir atgal norint užfiksuoti judančias scenas.

HD vaizdo peržiūra:

– „LG Optimus LTE” yra vienas iš nedaugelio telefonų rinkoje, turinčių 1280×720 rezoliuciją. Tikrą HD kokybę telefonui suteikia IPS matricos ekranas.

HD vaizdo redagavimas:

– Galima redaguoti HD vaizdo įrašus su programa „True HD Movie Editor” – pridėti muziką, stilių, koreguoti kadrų sekos greitį.

– Telefone įdiegtos šešios skirtingos stiliaus kategorijos, kurios automatiškai atpažįsta pasirinktos muzikos ritmą ir atitinkamai parenka kadrų sekos greitį.

HD turinio perkėlimas:

Telefonas gali būti jungiamas HDMI jungtimi ar DLNA ryšiu prie didesnių ekranų. Visi duomenys perkeliami greitai ir sklandžiai.