10 mažiausiai apgyvendintų vietų pasaulyje

Žmonių skaičius nuolatos auga, pradedama spėlioti, kada ji visiškai persipildys. Tačiau pasaulyje yra vietų, kurioms žmonių perteklius kol kas tikrai negresia. „National Geographic” kviečia susipažinti su dešimt mažiausiai apgyvendintų pasaulio šalių.

Grenlandija

Grenlandija

Danijai priklausančios salos dydis apima trijų Teksaso valstijų plotą, tačiau didžioji jo dalis padengta ledu – tai antras pagal dydį ledu dengtas žemės plotas pasaulyje. Nieko keisto, kad saloje gyvena 58 tūkst. gyventojų.

Falklando salos

Falklando salos

Didžiajai Britanijai priklausanti Atlanto vandenyno sala yra į rytus nuo Argentinos. Pagrindiniai jos gyventojai – Albatrosai, nes žmonių populiacija siekia vos 3 tūkstančius.

Mongolija

Mongolija

Žalumos jūra Mongolija yra rečiausiai apgyventa šalis pasaulyje – tris kartus didesnėje už Prancūziją teritorijoje gyvena mažiau kaip 3 mln. žmonių. Mongolų kultūra, kuriai būdingas judrumas, pasitikėjimas savimi ir laisvė, susiformavo stepėje.

Vakarų Sachara

Vakarų Sachara

Regionas šiaurės vakarų Afrikoje turi tik 0,02 proc. dirbamos žemės, visa kita – okupuota dykumos. Teritorija turi pusę milijono gyventojų, kurių didžioji dalis gyvena vakarinėje, su jūra besiribojančia dalyje.

Prancūzų Gviana

Prancūzų Gviana

Prancūzijai priklausanti Pietų Amerikos valstybė savo kultūra ir kalba gimininga Karibų salų tautoms. Pietinė, didesnioji šalies dalis nesvetinga savo kalvotu ir miškingu reljefu – čia karaliauja voverinės beždžionės. Gyventojai, kurių yra vos 200 tūkst. gyvena šiaurinėje šalies dalyje.

Namibija

Namibija

Ne, tai ne siurrealistinė tapyba, tai namas Namibijoje – vienoje iš nepalankiausias gamtines sąlygas gyventi turinčių šalių. Neveltui šalies pavadinimas kilo iš Namibijos dykumos. Pietvakarinėje Afrikos valstybėje gyvena 2,1 mln. gyventojų.

Australija

Australija

Šalyje gyvena 22 mln. žmonių – atrodytų visai daug, jei nekreipsime dėmesio į faktą, jog šalies, o tiksliau atskiro kontinento plotas beveik tolygus JAV.

Islandija

Islandija

Jei gražu pažiūrėti, dar ne visuomet tinka gyventi. Taip galima apibūdinti Islandiją. 300 tūkst. gyventojų turinti šalis turi daugiau ledyno nei visos Europos šalys kartu sudėjus.

Surinamas

Surinamas

Pietų Amerikoje esančios valstybės kraštovaizdis įvairus, kaip ir čia gyvenančių tautybių žmonės. Jis padengtas kalnais, kalnagūbriais ir masyvais, miškais. Tarp jų – didžioji dauguma pakrantėje – įsikūrę pusę milijono gyventojų.

Mauritanija

Mauritanija

Pusė iš 3,2 mln. šalies gyventojų verčiasi gyvulių – dažniausiai kupranugarių – auginimu. Daugelis gyventojų glaudžiasi prie vos vieną procentą šalies teritorijos užimančios Senegalo upės. Visa kita teritorija yra užgrobta dykumos.

  • Paulina

    Ačiū už informacija

  • Tomas

    Padariau namu darbus :D