Miestai, kuriuos verta aplankyti kitais metais

Žymiųjų kelionių gidų „Lonely Planet” leidėjai sudarė šalių, kurias rekomenduoja aplankyti 2012-aisiais sąrašą. Jame puikiai pažįstami ir daugeliui pirmą kartą girdimi miestai. Kaip ten bebūtų – visi jie, be išimties, savo architektūra, gamtovaizdžiu ir tradicijomis pasiruošę priblokšti turistus.

Londonas

Londonas

Londonas neabejotinai ruošiasi suduoti galingą smūgį visiems konkurentams – kitais metais čia vyks vasaros olimpinės žaidynės, todėl Anglijos sostinė tiesiog verda pasiruošimo ir gražinimosi procese. Rytų Londonui atiteks didžiausias dėmesys, tačiau ir likusi miesto dalis nebus pasislėpusi šešėlyje. Jei jau atvažiavai į stadioną, būtų nuodėmė nepamatyti garsiojo Tauerio tilto ar karališkųjų rūmų (net jei ir iš tolo).

Muskatas (Omanas)

Muskatas (Omanas)

Omano sostinė Muskatas – retas pavadinimas kelionių vadovuose. Tačiau šalis visomis išgalėmis stengiasi pritraukti turistus, todėl čia investuojama į viską – pradedant muziejais, baigiant kurortais. Muskatas vilioja kultūros renginiais, ištaigingu apgyvendinimu, jūros pakrantėmis ir paplūdimiais. Vietinius gyventojus labai domina naujieji atvykėliai, tad pirmą kartą čia viešintys turistai dažnai jaučiasi taip, tarsi lankytųsi senų draugų namuose.

Bengalūras (Indija)

Bengalūras (Indija)

Šis miestas taip pat žinomas ne visiems. Vis tik, jis yra Indijos ir visos Pietų Azijos megapolių pažiba. Miestas didžiuojasi geriausiu alumi, gardžiausia virtuve, gyviausia menų ir muzikos scena, nepamirštant paminėti ir nuostabios kompanijos geram laiko praleidimui. Šiame mieste nevargins net eismas: Bengalūre yra greitasis metro. Belieka tik atsipalaiduoti ir mėgautis.

Kadisas (Ispanija)

Kadisas (Ispanija)

Iš pirmo žvilgsnio šis miestas gali atrodyti vis dar gyvenantis senuosius Ispanijos laikus – kur akys užmato, aplink pilna pagyvenusių vyrų plokščiomis beretėmis, vaikščiojančių kavinėmis apsuptomis gatvėmis. Tačiau kartą metuose, apsnūdęs Kadisas stulbinančiai transformuojasi ir tampa triukšmingiausio ispaniško karnavalo šeimininku: visas 10 dienų čia nesibaigia gėrimai, dainos ir šokiai. Ispanai yra pagarsėję savo sąmoju ir kasmet, vasario mėnesį, jiems suteikiamas šansas tai įrodyti savo akį rėžiančiais kostiumais. Beje, Kadisui pirmajam iš Europos miestų teko garbė tapti Lotynų Amerikos kultūros sostine.

Stokholmas

Stokholmas

Knyga „Mergina su drakono tatuiruote” bei pagal ją pastatytas filmas sukėlė pasaulinį susidomėjimą – minios smalsuolių pradėjo plūsti į Stokholmą tikėdamiesi paklaidžioti po tamsius užkaborius ir pavojingas miesto vietas. Deja, jiems teks nusivilti – Stokholmas gražus ir saugus miestas. Tai labiausiai viliojanti sostinė, kokia tik begali būti įsivaizduojama: jauki bet tuo pačiu metu kosmopolitiška, nepaprastai vaizdinga. Tiesa, reikia pripažinti, kad tai ne pigus turistinis miestas.

Guimaraes (Portugalija)

Guimaraes (Portugalija)

Nors UINESCO Pasaulio paveldo sąrašas šį šiaurės Portugalijos miestą pripažino kvapą gniaužiančia vieta, jis ne taip dažnai patekdavo į turistų akiratį. Ir visai be reikalo. Jo senamiestis – tai viduramžių laikų statinių, su žaviais raudonais stogais, raizginys, apsuptas senove dvelkiančiais dvarais ir rūmais, sutelkusiais aplink dantytų bokštų pilį. Ir kaip tik dabar yra pats tinkamiausias metas visa tai išvysti savo akimis – miestas kitais metais taps Europos kultūros sostine.

Santjagas (Čilė)

Santjagas (Čilė)

Čilei šie metai nepagailėjo nelaimių. Pirma – 8,8 balo stiprumo žemės drebėjimas, vėliau – 33 kalnakasiai, įstrigę šalies šiaurėje. Viso pasaulio akys nukrypo į Čilę, tačiau ji parodė savo nesulaikomą optimizmą ir staiga sustiprėjusį pasaulio dėmesį nukreipė į turizmą. Kultūra ir sportas iškilo į pirmąją vietą, nauji muziejai įgavo pripažinimą, maisto aptarnavimas tapo aukščiausios klasės, o naktinis gyvenimas tiesiog įkvepia nuotykiams. Ekskursantai vasarą gali kopti į Andų viršukalnę, slidinėti jų snieguotais šlaitais ar dviračiu keliauti per vynuogynus Kasablankos, Maipo ir Colchagua slėniuose.

Honkongas (Kinija)

Ateinantys metai Honkongui žada atnešti daug permainų, turint omenyje ir kelią visiškos demokratijos link. Jau dabar mitingai susilieja su teatru ir dainų, šokių, poezijos proveržiais, atspindėdami gyvą miesto muzikos ir literatūros sceną. Na, o turistus masina modernūs dangoraižiai ir senosios šventyklos, šviežias maistas, pirkiniai, galerijos. Kad ir ką pasirinktumėte, tik nepamirškite pasilepinti viename iš 11 tūkst. mieste esančių restoranų.

Orlandas (JAV)

Orlandas (JAV)

2012 m. turėtų būti puikūs Orlando miestui, bent jau taip žada čia vyksiantis 61-asis NBA visų žvaigždžių savaitgalis (jis vyks vasario 25-26 dienomis). Pašėlęs JAV sporto renginys sukviečia į vieną vietą krepšinio ir muzikos pasaulio atstovus, gyvenimas pulsuoja nesibaigiančiais vakarėliais, koncertais, iškilmėmis. Tačiau dėmesio vertas ir pats miestas. Nepraleiskite progos apsilankyti Milk District rajone, margame užeigomis, barais, knygynais ir tatuiruočių salonais.

Darvinas (Australija)

Darvinas (Australija)

Dar visai nesenai buvo pakankamai įprasta Darviną laikyti pasienio miesteliu, pilnu triukšmingų vietinių žvejų, svajingų hipių ir sunkvežimio vairuotojų. Šiandien miestas yra laikomas Australijos pasididžiavimu, išsiskiriančiu naktinėmis pramogomis, prekyba ir restoranais, fantastiškomis dykumomis ir jūros pakrantę. Kol Pietų Australija žiemoja, čia karaliauja giedras dangus, vakarėlių naktys ir gera nuotaika.